جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۳
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۵۷۱۹۳
گزارشگر : ۶۷
سرویس لرستان

بهره‌مندی 288 کودک الیگودرزی دچار سوء تغذیه از طرح همسفره

64 میلیون تومان در پنج ماهه سال جاری برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد شهرستان الیگودرز پرداخت شده است.

(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۳

مدیر کمیته امداد شهرستان الیگودرز آمار کمک حامیان به کودکان دچار سوء تغذیه را در طرح "همسفره" ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ بهروز ماهرو بختیاری، مدیر کمیته امداد شهرستان الیگودرز با اشاره به اینکه 64 میلیون تومان در پنج ماهه سال جاری برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال تحت حمایت کمیته امداد شهرستان الیگودرز پرداخت شده است، گفت: با همکاری مرکز بهداشت و درمان، دانشگاه علوم پزشکی و دستگاه‌های اجرایی کمک به سلامت جسمی و حرکتی کودکان مبتلا به سوء تغذیه آغاز شده است.

وی با بیان اینکه 288 کودک مشمول برنامه تغذیه کودکان دچار سوء تغذیه هستند، افزود: کودکانی که مبتلا به سوء تغذیه هستند توسط شبکه بهداشت و درمان شناسایی و برای حمایت هر چه بیشتر به کمیته امداد معرفی می‌شوند تا با بهره‌مندی از سبدهای غذایی و بسته‌های حمایتی این نهاد زمینه بهبود بیماری آنان فراهم شود.

ماهرو بختیاری با اشاره به اینکه کودکان دچار سوء تغذیه پس از بهبودی کامل از چرخه حمایتی کمیته امداد خارج می‌شوند، ادامه داد: پس از خروج کودکان بهبود یافته، کودکان دیگری که با مشکل سوء تغذیه مواجه هستند در چرخه حمایتی کمیته امداد قرار می‌گیرند تا با استفاده از خدمات این نهاد بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.

مدیر کمیته امداد شهرستان الیگودرز با بیان اینکه طرح «همسفره» در جهت دستگیری از کودکان مبتلا به سوء تغذیه و تلاش برای رفع مشکلات اساسی آنان اجرا می‌شود، گفت: خیران می‌توانند به منظور تأمین نیاز غذایی و تهیه سبد غذایی برای کودکان زیر شش سال دچار سوء تغذیه در طرح «همسفره» مشارکت کنند تا از این طریق بتوانیم به سلامت جسمانی آنان کمک کنیم.

وی با اشاره به اینکه کودکان ساکن در مناطق محروم بیش از سایر همنوعان خود در معرض ابتلا به بیماری سوء تغذیه قرار دارند، بیان کرد: سوء تغذیه در کودکان موجب ضعف و ناتوانی آنان می‌شود که این امر اگر به موقع مورد درمان و بهبودی قرار نگیرد ممکن است آثار جبران ناپذیری را در پی داشته باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۸۴
(چهارشنبه ۱۵ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۳پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید