جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۶:۲۱
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۷۳۵۶
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
با حضور مهندس فتاح و رئیس سازمان برنامه و بودجه انجام شد؛

امضای تفاهم‌نامه ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان خراسان جنوبی

تفاهم‌نامه ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان امداد در خراسان جنوبی، میان رئیس کمیته امداد و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به امضا رسید.

(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۶:۲۱
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح در مراسم امضای تفاهم‌نامه ساخت پنج هزار واحد مسکونی برای مددجویان خراسان جنوبی، با تاکید بر اهمیت ساخت مسکن برای نیازمندان افزود: نهضت ساخت مسکن برای محرومان جامعه در حال شکوفا شدن است و آثار آن را در استان کرمانشاه و دیگر استان‌ها شاهدیم.
رئیس کمیته امداد با اشاره به جزئیات تفاهم‌نامه با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی مددجویان در خراسان جنوبی اظهار کرد: اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه 250 میلیارد تومان در نظر گرفته شده است. به یک ساختار واحد با سازمان برنامه و بودجه رسیده‌ایم و نیمی از اعتبارات پیش‌بینی شده را کمیته امداد تقبل کرده است و نیم دیگر را سازمان برنامه و بودجه پذیرفته است.
وی ادامه داد: برآورد ما نیاز به ساخت پنج هزار واحد مسکن برای مددجویان در استان خراسان جنوبی است که این منازل با متراژ ۵۰ متر مربع ساخته خواهد شد.
فتاح خاطرنشان کرد: این پنج هزار واحد مختص مددجویان کمیته امداد پیش‌بینی شده و سازمان برنامه و بودجه در تفاهم با بنیاد مسکن، ساخت 2500 واحد مسکونی دیگر در استان خراسان جنوبی برای افراد نیازمند خارج از حمایت امداد را در نظر گرفته است.
وی با اشاره به توافقات قبلی با سازمان برنامه و بودجه برای ساخت مسکن محرومان در سیستان و بلوچستان و کرمان، ادامه داد: مقدمات اجرای این پروژه انجام شده و خانواده‌های نیازمند شناسایی شده‌اند. امیدواریم با تخصیص اعتبار که در حال انجام است، تا پیش از پایان سال 97 شاهد آغاز ساخت واحدهای پیش‌بینی شده در این دو استان باشیم.
محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور هم در این مراسم با بیان اینکه خراسان جنوبی جزو استان‌های اولویت‌دار برای اجرای برنامه‌های میان‌مدت توسعه و محرومیت‌زدایی است، گفت: در این استان همانند سیستان و بلوچستان و کرمان، برنامه ویژه‌ای برای اجرای نهضت تامین مسکن خانواده‌های کم درآمد داریم.
وی ساخت مسکن برای محرومان را حرکتی مقدس از سوی دولت، کمیته امداد و مردم نیکوکار دانست و افزود: ساخت 7500 واحد مسکونی در استان خراسان جنوبی پیش‌بینی شده که از این تعداد پنج هزار واحد با مشارکت کمیته امداد ساخته خواهد شد.
نوبخت مدت زمان اجرای این پروژه را یک‌سال اعلام کرد و ادامه داد: امیدواریم تا پایان سال 98 شاهد بهره برداری و تحویل این منازل به خانواده‌های نیازمند باشیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۵۴
(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۶:۲۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید