جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۰۹
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۷۷۱۰
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

ارائه خدمات مشاوره‌ای به سیل‌زدگان لرستان

رئیس اداره خدمات مشاوره و پیشگیری کمیته امداد لرستان از استقرار 22 مشاور از استان‌های کرمانشاه، لرستان، تهران و اصفهان در مناطق سیل‌زده پل‌دختر و معمولان خبر داد.

(پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۰۹

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مژگان السادات مهدیون، رئیس اداره خدمات مشاوره و پیشگیری کمیته امداد لرستان از استقرار 22 مشاور در مناطق سیل‌زده لرستان خبر داد و افزود: مرحله اول ارائه خدمات مشاوره‌ای از تاریخ بیست فروردین لغایت چهارم اردیبهشت آغازشده است.

وی به‌ضرورت مداخلات روان‌شناختی در زمان بروز حوادث ناگهانی اشاره کرد و گفت: اقدامات مشاوره‌ای انجام‌شده در مناطق سیل‌زده با شناسایی افراد آسیب‌دیده و انجام مداخلات روان‌شناختی به گروهای هدف انجام می‌شود.

رئیس اداره خدمات مشاوره و پیشگیری کمیته امداد به موضوعات مطرح‌شده در مداخلات روان‌شناختی پرداخت و تصریح کرد: کمک به تغییر نگرش مددجویان مبنی بر قابل پیش‌بینی نبودن حادثه و ارزیابی واقع‌بینانه با حوادث طبیعی، شناسایی و ارجاع اورژانسی افراد نیازمند به خدمات کلینیکال به کلینیک‌های مرکز مشاوره، ارتقا سطح تاب‌آوری مددجویان و القا موضوع صبر در برابر مصائب، ارائه راهبردهای کاربردی و اجرایی برای توانمندسازی فکری، ابراز همدلی و همدردی با آسیب دیدگان و... ازجمله برنامه‌های مشاوران اعزامی است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۳۱
(پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۰۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید