جزییات خبر

چهارشنبه / ۸ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۲:۲۸
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۵۶۹۸۷
گزارشگر : ۶۷
سرویس لرستان
در هفته دولت انجام شد

اهدا 34 کمک هزینه خرید جهیزیه به نوعروسان ازنایی

34 نوعروس تحت حمایت ازنایی در هفته دولت با دریافت کمک هزینه تامین جهیزیه به ارزش 102 میلیون تومان زندگی مشترک خود را آغاز کردند.

(چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۲۸

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا گزارشی از چگونگی اهداء کمک هزینه ازدواج به مددجویان ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ قاسم اسدی، مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا با بیان اینکه 34 نوعروس تحت حمایت ازنایی با دریافت کمک هزینه تامین جهیزیه به ارزش 102 میلیون تومان در سال جاری زندگی مشترک خود را آغاز کردند، گفت: کمیته امداد شهرستان ازنا از ابتدای سال 96 تا کنون هدیه ازدواج 50 نوعروس را با اعتبار 150 میلیون تومان تامین کرده است و همواره با حمایت‌ از زوج‌های مددجو برای تحکیم بنیاد خانواده در جامعه تلاش می کند.

وی با بیان اینکه طرح تأمین جهیزیه و کمک به ازدواج نیازمندان از سال 1370 جزو برنامه های حمایتی کمیته امداد قرار گرفته است، افزود: هر ساله با کمک خیران و اعتبارات کمیته امداد برای تأمین جهیزیه و کمک هزینه ازدواج مددجویان تلاش هایی انجام می شود.

اسدی با اشاره به اینکه سال گذشته بیش از  یک میلیارد و صد میلیون تومان کمک هزینه تهیه جهیزیه به 240 نوعروس و 161 داماد اهداء شده است افزود : کمیته امداد در کنار حمایت‌های مالی از زوج‌های جوان، آموزش‌ها و مشاوره‌های لازم را قبل از ازدواج به جوانان ارائه می کند که این آموزش‌ها شامل آموزش احکام اسلامی، آیین همسرداری، مسائل زناشویی و دیگر مسائل مورد نیاز یک زندگی اسلامی است.

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا گفت : در کنار آگاهی بخشی به خانواده های تحت حمایت در امر ازدواج، تحکیم و تقویت بنیان خانواده، پیشگیری از شیوع آسیب های تهدید کننده و همچنین ترغیب و تشویق آنان به امر ازدواج، این نهاد از طریق کمک های مردمی، خیران و اعتبارات جاری، بخشی از هزینه های ازدواج فرزندان مددجو و متقاضیان نیازمند غیر مددجو را در قالب کمک هزینه جهیزیه و ازدواج تأمین می کند.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۲۷
(چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶) ۱۲:۲۸پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید