جزییات خبر

یکشنبه / ۱۹ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۴۵
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۵۷۲۴۲
گزارشگر : ۶۷
سرویس لرستان

اجرای 36 طرح اشتغال‌زایی در ازنا از ابتدای امسال تاکنون

بیش از 36 طرح اشتغال زایی با اعتبار ۶۲۰ میلیون تومان طی پنج ماهه نخست سال جاری برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ازنا به بهره برداری رسید.

(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۴۵

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا به تشریح فعالیت های حوزه اشتغال در پنج ماهه سال جاری پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ قاسم اسدی، مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا با بیان اینکه توانمندسازی و شکوفایی استعدادها و تامین خوداتکایی نیازمندان و محرومان از مهم ترین اهداف این نهاد است، گفت: کمیته امداد با فراهم کردن زمینه خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت مستعد اشتغال، با اهداء تسهیلات لازم درطرح های خودکفایی ، مشاغل خانگی و کارانگیزی نقش مهمی در جهت توانمند سازی آنها ایفا می کند.

وی از ایجاد و بهره برداری بیش از 36 طرح اشتغال زایی با اعتبار ۶۲۰ میلیون تومان طی پنج ماهه گذشته سال جاری برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان ازنا خبر داد افزود: کمیته امداد برنامه ‏های متعددی با هدف ایجاد اشتغال برای مددجویان طرح ‏ریزی کرده است که شماری از آنها با حمایت ‏های سایر دستگاه ‏های اجرایی عملیاتی می‏ شود.

اسدی با تاکید بر اجرای طرح های خود اشتغالی و فرصت های شغلی مناسب برای خانوارهای نیازمند، گفت: مددجویان تحت حمایت با دریافت تسهیلات اشتغال زایی و همچنین فراگیری آموزش‎های لازم در این زمینه به استقلال اقتصادی و خودکفایی رسیده و از چرخه حمایتی این نهاد خارج می‎شوند .

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا افزود: فراهم کردن امکانات لازم به منظور توانمندسازی، خوداتکایی، استقلال اقتصادی افراد و خانوارهای نیازمند از طریق استعداد سنجی، مهارت آموزی، ایجاد اشتغال، آموزش های فنی و حرفه ای و اعطاء وام از مهمترین برنامه های کمیته امداد است.

اسدی با بیان اینکه 16 مورد وام اعطایی از محل منابع داخلی کمیته امداد و 20 مورد از محل منابع بانکی بود گفت: 18 مورد از طرح های ایجاد شده در زمینه کشاورزی و 18 طرح نیز خدماتی بود.

مدیر کمیته امداد شهرستان ازنا با اشاره به ارائه بسته های تشویقی به کارفرمایان به ازای اشتغال مددجویان و فرزندان آنها  افزود: کمیته امداد در قالب بسته های تشویقی، حق بیمه سهم کارفرما را طی مدت دو سال برای ایجاد انگیزه در کارفرمایان و کارآفرینان برای بکارگیری و استخدام مددجویان پرداخت می کند.

وی درباره شیوه پرداخت حق بیمه سهم کارفرما توسط کمیته امداد گفت: پرداخت ۱۰۰ درصد حق بیمه سهم کارفرما در سال اول و ۵۰ درصد در سال دوم و همچنین پرداخت هزینه برگزاری دوره های آموزشی و مهارتی جهت کارجویان، متناسب با نیاز کارفرما قبل از شروع به کار مددجو از جمله اقدامات تشویقی کمیته امداد برای کارفرمایان است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۶۶
(یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۴۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید