جزییات خبر

سه شنبه / ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۵
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۵۷۳۷۵
گزارشگر : ۶۷
سرویس لرستان

بروجردی ها بیش از 32 میلیون تومان زکات پرداخت کردند

از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از32 میلیون تومان زکات توسط کمیته امداد شهرستان بروجرود جمع آوری شده است.

(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۵
 مدیر کمیته امداد شهرستان بروجرد  آمار جمع آوری زکات در پنج ماهه سال جاری را اعلام کرد.

 

به گزارش سایت خبری کمیته امداد؛ علی معظمی گودرزی،  مدیر کمیته امداد شهرستان بروجرد  با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از32 میلیون تومان زکات توسط کمیته امداد شهرستان بروجرود جمع آوری شده است ، گفت: زکات جمع‌آوری شده نشان از توجه بالای کشاورزان، دامداران، معادن، کسبه و مردم متدین استان به مقوله اسلامی و واجب این فریضه الهی است.

 

معظمی گودرزی با تاکید بر اینکه زکات جذب شده در امور محرومان و طرح‌های عمرانی همان محل صرف می شود گفت: از زکات جذب شده ۵۹ درصد در امور محرومان و ۴۱ درصد در امور عمرانی هزینه شده که درمان بیماران، تهیه جهیزیه، ساخت و تعمیر و بهسازی مسکن، کمک به تحصیل دانش‌آموزان و دانشجویان و رفع مسائل معیشتی از جمله اقدامات کمیته امداد در کمک به خانوارهای تحت حمایت است.

 

وی دستگیری از نیازمندان و صدقه‌دادن را از دستورات قرآن و آموزه‌های دین مبین اسلام دانست و گفت: راه‌اندازی کمیته امداد توسط امام راحل با هدف یکی از اصول انکار ناپذیر و غیر قابل تبدیل نظام جمهوری اسلامی یعنی تعهد به محرومان و مستضعفان بوده است.

 

وی اشتغال زایی و توانمندسازی را اولویت مهم این نهاد دانست و گفت: کمیته امداد تلاش می‌کند با اجرای برنامه‌های اشتغال زایی و خودکفایی، مددجویان و اقشار آسیب‌پذیر را توانمند و از چرخه حمایت خارج کند.

 

مدیر کمیته امداد شهرستان بروجرد اعلام کرد: سال گذشته مودیان 687 میلیون تومان زکات مال خود را پرداخت کردند که صرف کمک به محرومان شد.

 

 انتهای پیام
 
تعداد بازدید : ۲۶۵
(سه شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید