جزییات خبر

سه شنبه / ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۰:۴۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۲۳۸۲
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

برپایی 150 پایگاه کمیته امداد لرستان برای جمع‌آوری زکات فطره

150 پایگاه در محل برگزاری نماز عید فطر آماده دریافت زکات فطره و کفاره مردم لرستان است.

(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۴۰

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان از آمادگی این نهاد برای جمع‌آوری و توزیع زکات فطره مردم لرستان خبر داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان با تأکید بر جمع‌آوری زکات فطره توسط این نهاد گفت: به‌منظور ایجاد وحدت رویه و انسجام در جمع‌آوری و توزیع زکات فطره بین نیازمندان مسئولیت اصلی جمع‌آوری بر اساس مصوبه شورای زکات بر عهده این نهاد است.
وی به پایگاه‌های مراکز نیکوکاری، مساجد و مؤسسات مردم‌نهاد اشاره کرد و افزود: هرگونه جمع‌آوری زکات فطره باید زیر نظر شورای زکات استان و شهرستان‌ها انجام شود.
مدیرکل کمیته امداد لرستان به روش‌های الکترونیکی جمع‌آوری زکات فطره توسط این نهاد اشاره کرد و افزود: مردم می‌توانند با کد دستوری #066*8877* و واردکردن عدد 5 به مرحله بعد وارد و در مرحله بعد نیز با واردکردن عدد 5 به سامانه پرداخت زکات فطره عام، کفاره غیر عمد، کفاره عمد و زکات فطره سادات را به‌صورت آسان پرداخت کنند که بر اساس نوع انتخاب به دست نیازمندان می‌رسد.
وی به حمایت حامیان از فرزندان ایتام و محسنین اشاره کرد و افزود: حامیان می‌توانند از طریق شماره‌حساب فرزندان معنوی زکات فطره خود را مستقیم به خانوارهای این فرزندان پرداخت کنند.
محمدی فارسانی به نحوه هزینه کرد زکات فطره توسط این نهاد اشاره کرد و گفت: هرگونه هزینه کرد اداری از محل زکات جمع‌آوری‌شده ممنوع است و زکات فطره در اسرع وقت به دست نیازمندان می‌رسد.
محمدی فارسانی بابیان اینکه مردم سخاوتمند لرستان در سال گذشته 4 میلیارد و 400 میلیون تومان زکات فطره به این نهاد پرداخت کرده‌اند گفت: این مبلغ صرف کمک به محرومان، کمک‌هزینه معیشت افراد ناتوان و کمک به رفع سوءتغذیه کودکان شده است.
وی خاطرنشان کرد علاوه بر روش‌های معمول جمع‌آوری زکات فطره پاکت مخصوص طراحی و بین مردم توزیع‌شده است.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۵۵
(سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷) ۱۰:۴۰

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید