جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۷
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۲۶۰۹
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

شروع فعالیت‌های اوقات فراغت مددجویان کمیته امداد لرستان

همزمان با شروع فصل تابستان شش هزار نفر نوجوان و جوان از مددجویان تحت حمایت در برنامه‌های اوقات فراغت کمیته امداد استان لرستان شرکت می‌کنند.

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۷

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گزارش از فعالیت‌های اوقات فراغت این نهاد ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت این نهاد در سه برنامه محوری کانون‌های فرهنگی تربیتی، اردوهای فرهنگی تربیتی زیارتی و جشنواره‌های قرآنی از ابتدای تیرماه در 24 پایگاه وابسته به این نهاد آغاز می‌شود.
وی بابیان اینکه حمایت از برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان برای توانمندسازی فکری و شکوفایی استعدادهای آن‌ها صورت می‌گیرد افزود: تقویت رشد ایمانی و اعتقادی، توانمندسازی مخاطبین با ارائه خدمات فرهنگی تربیتی به‌صورت فراگیر و هدفمند از اهداف و برنامه‌های فرهنگی این نهاد است.
مدیرکل کمیته امداد استان لرستان به همکاری این نهاد با مؤسسات فرهنگی اشاره کرد و افزود: برای کاهش تصدی‌گری و واگذاری امور آموزشی به مؤسسات فرهنگی هنری دارای مجوز درزمینه اجرای امور فرهنگی، قرآنی، اعتقادی، آموزشی، فنی و حرفه‌ای و هنری در دستور کار این نهاد قرار دارد.
محمدی فارسانی به برگزاری اردوهای زیارتی در فصل تابستان اشاره کرد و گفت: از مجموع شش هزار نفر شرکت‌کننده در برنامه‌های اوقات فراغت این نهاد هزار و 500 نوجوان، جوان، دانش‌آموز و دانشجو تحت حمایت به اردوهای برون‌استانی در استان‌های خراسان رضوی، اصفهان، گیلان، همدان و کرمانشاه اعزام می‌شوند.
وی افزود: شرکت‌کنندگان در اردوهای فرهنگی تربیتی به مدت پنج شبانه‌روز در اردوگاه‌های وابسته به این نهاد اسکان‌یافته و علاوه بر بازدید از اماکن تفریحی، تاریخی و زیارت اماکن مقدس در کلاس‌های آموزشی، برنامه‌های مشاوره ایی و مهارت‌های زندگی شرکت می‌کنند.
مدیرکل کمیته امداد به برگزاری دوره‌های آموزشی اوقات فراغت در محل کانون‌های دائم و موقت این نهاد اشاره کرد و افزود: برنامه‌ی فرهنگی و تربیتی با تأکید بر آموزش‌های اعتقادی مبتنی بر قرآن و عترت، برنامه‌ی مهارت‌آموزی در زمینه‌های فنی و حرفه‌ای، هنری، مهارت‌های زندگی، برنامه‌های اخلاقی اسلامی، برنامه‌های ورزشی، آشنایی با دستاوردهای انقلاب اسلامی، آموزش‌های فرهنگی و اجتماعی تشکیل می‌شود.
وی گفت: این برنامه‌ها در قالب 24 پایگاه شامل کانون‌های دائم تربیتی فرهنگی، کانون‌های موقت تابستانه و کانون‌های پیروان ولایت در سراسر استان از ابتدای تابستان آغاز خواهد شد.
محمدی فارسانی هزینه برگزاری برنامه‌های اوقات فراغت دانش آموزان و خانواده‌های این نهاد را یک میلیارد و 600 میلیون تومان ذکر کرد و افزود: بخشی از این اعتبارات از محل مشارکت مردمی و بخش دیگر از اعتبارات تخصیصی دولتی هزینه می‌شود.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۳۰
(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید