جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۲
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۲۷۳۹
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

برگزاری نخستین دوره تخصصی راهنمای گردشگری مددجویان کمیته امداد لرستان

نخستین دوره آموزشی راهنمای گردشگری با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری برای مددجویان کمیته امداد لرستان برگزار می‌شود.

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۲

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان از نحوه خدمات آموزش فنی و حرفه‌ای و مهارت‌آموزی حوزه اشتغال و خودکفایی گزارشی ارائه داد.
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: در سال جاری پنج هزار و 800 نفر از مددجویان تحت حمایت در دوره‌های آموزشی در سرفصل‌های مقدماتی، مهارت‌آموزی و پایدارسازی این نهاد شرکت می‌کنند.
وی بابیان اینکه یکی از راه‌های توانمندسازی و ایجاد اشتغال پایدار آموزش صحیح و استاندارد به متقاضیان اشتغال است افزود: دوره‌های آموزشی بر اساس علاقه‌مندی و نیازسنجی بازار کار بر مبنای سکونت جغرافیایی با هزینه یک میلیارد و 400 میلیون تومان برگزار می‌شود.
وی به بهره‌مندی از اساتید متخصص و آموزشگاه‌های معتبر در زمینه آموزشی اشاره کرد و افزود: دوره‌های آموزشی برای مددجویان تحت حمایت بدون دریافت هزینه و رایگان صورت می‌گیرد.
محمدی فارسانی به برگزاری دوره‌های آموزشی نوین با رویکرد و قابلیت‌های بومی استان اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار دوره آموزشی راهنمای گردشگری با همکاری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری به‌منظور افزایش مهارت‌های حرفه‌ای برای مددجویان مستعد ساکن در مناطق شهری و روستایی ویژه گردشگری سه شنبه این هفته در خرم‌آباد برگزار می‌شود.
وی بابیان اینکه شرکت‌کنندگان در این دوره آموزشی مفاهیم و اصطلاحات میراث فرهنگی و گردشگری، آشنایی با فنون راهنمای تور، بهداشت سفر، کمک‌های اولیه و سایر موارد مرتبط را فرامی‌گیرند افزود: مدت این دوره آموزشی 78 ساعت است که در پایان این دوره به فراگیران مدرک معتبر اعطا می‌گردد.
وی همچنین خاطرنشان کرد در سه‌ماهه سال جاری 715 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان از آموزش‌های فنی و حرفه این نهاد بهره‌مند شده‌اند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۶
(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید