جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۲۸
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۵۳۵۶
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان
مدیرکل کمیته امداد استان لرستان:

72 هزار نفر سالمند تحت حمایت کمیته امداد لرستان هستند

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: 72 هزار و 314 نفر سالمند تحت حمایت کمیته امداد لرستان از خدمات حمایتی این نهاد بهره‌مند هستند.

(یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان بابیان اینکه ارائه خدمات به سالمندان و افزایش کیفیت زندگی آنها از اهداف و برنامه‌های این نهاد است، گفت: 72 هزار و 314 نفر سالمند تحت حمایت کمیته امداد لرستان هستند که 42 هزار و 924 نفر زن و 29 هزار 390 نفر سالمند مرد هستند.

وی به تعداد سالمندان معیشت‌بگیر اشاره کرد و افزود: 48 هزار و 738 خانوار سالمند از این نهاد به‌صورت ماهانه کمک‌ معیشت دریافت می‌کنند که 25 هزار و 303 خانوار با سرپرستی زن و 23 هزار 435 خانوار سرپرست مرد هستند.

محمدی فارسانی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 220 میلیون تومان در زمینه‌های تأمین هزینه بهداشتی، تأمین هزینه نگهداری از سالمندان در منزل و سرای سالمندان هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان به‌منظور ایجاد نشاط و شادابی و آگاه‌سازی سالمندان از خود مراقبتی اردوهای زیارتی و سیاحتی و کارگاه‌ها و کلاس آموزشی برای سالمندان تحت حمایت برگزار می‌شود.

وی همچنین افزود: خانوارهای سالمند تحت حمایت علاوه بر خدمات ویژه سالمندان از سایر خدمات حمایتی دیگر ازجمله کمک‌هزینه ازدواج و تسهیلات اشتغال‌زایی برای فرزندان، خدمات فرهنگی و آموزشی، خدمات مسکن و بیمه درمان بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۸۳۸
(یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۲۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید