جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ آذر ۱۳۹۷ / ۰۷:۰۳
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۵۴۰۳
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

تمدید تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد لرستان و کانون وکلای دادگستری

کمیته امداد استان لرستان و کانون وکلای رسمی دادگستری باهدف کمک به حل مسائل قضایی مددجویان تحت حمایت تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند.

(چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷) ۰۷:۰۳

قائم‌مقام کمیته امداد لرستان اهداف تفاهم‌نامه همکاری با کانون وکلای رسمی دادگستری استان را تشریح کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدولی حیدروند، قائم‌مقام کمیته امداد استان لرستان گفت: این تفاهم‌نامه باهدف کمک به حل مسائل قضایی مددجویان تحت حمایت، افزایش اطلاعات حقوقی اقشار محروم و آسیب‌پذیر جامعه و استفاده بهینه از ظرفیت‌ها و توانایی‌های موجود کانون وکلای رسمی دادگستری امضاشده است.

وی به دیگر اهداف این تفاهم‌نامه اشاره کرد و گفت: ارتقا سطح آگاهی مددجویان نسبت به مسائل حقوقی، استیفای حق محرومان و نیازمندان از طریق ارائه خدمات مشاوره‌ای و معاضدت قضایی، ارائه مشاوره‌های حقوقی موردنیاز خانوارهای تحت حمایت و توسعه فعالیت‌های مردمی کمیته امداد از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه است.

حیدروند از همکاری 272 وکیل نیکوکار با کمیته امداد خبر داد و گفت: این وکلا در زمینه‌های مختلف ازجمله ارائه خدمات مشاوره‌ای، شرکت در جلسات دادرسی و پیگیری‌های قضایی پرونده‌های مددجویان با این نهاد همکاری دارند.

کیانوش هادی پور، رئیس کانون وکلای رسمی دادگستری استان لرستان خدمت به نیازمندان را فرصتی برای جلب توفیق الهی دانست و بیان داشت: معاضدت حقوقی به نیازمندان از وظایف ذاتی این کانون است و کانون بر انجام تعهدات این تفاهم‌نامه مصمم است.

هادی پور بنا به درخواست کمیته امداد استان لرستان به برگزاری میز خدمت حقوقی در ادارات کمیته امداد در شهرستان‌های تابعه استان گفت: این کانون آمادگی ارائه خدمات مشاوره‌ای به مددجویان تحت حمایت در شهرستان‌های استان به‌صورت هفتگی را دارد.

این تفاهم‌نامه به مدت سه سال در شش ماده و دو تبصره تنظیم‌شده و در صورت توافق طرفین قابل تمدید است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۲۲
(چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷) ۰۷:۰۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید