جزییات خبر

شنبه / ۲۴ آذر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۴
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۵۵۸۷
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان
مدیرکل کمیته امداد استان لرستان خبر داد؛

تحقق ۱۴۴ درصدی جمع‌آوری زکات در استان لرستان

طی 9 ماهه سال جاری 16 میلیارد و 800 میلیون تومان زکات در استان لرستان جمع‌آوری‌شده است که نسبت به برنامه پیش‌بینی‌ شده 144 درصد تحقق پیدا کرده است.

(شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان در جلسه شورای زکات استان از تحقق ۱۴۴ درصدی میزان جمع‌آوری زکات خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۶ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌شده است.

وی به تعداد روستاهای مشمول جمع‌آوری زکات اشاره کرد و افزود: از مجموع دو هزار 389 روستای استان هزار و 817 روستا مشمول پرداخت زکات هستند که از این تعداد هزار و 386 روستا زکات خود را پرداخت کرده‌اند.

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان به همکاری دو هزار و 700 نیروی افتخاری و ۳۵۰ مبلغ با شورای زکات استان اشاره کرد و افزود: چهار کمیته تخصصی کمیته تبلیغات و فرهنگ‌سازی، کمیته جمع‌آوری، کمیته توزیع و کمیته نظارت در طول سال برنامه‌ریزی و مصرف زکات را بر عهده‌دارند.

آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان لرستان و رئیس شورای زکات با اعلام اینکه فعالیت‌های مداوم و مؤثر اعضای شورای زکات لرستان در قالب کمیته‌های چهارگانه مناسب بوده است افزود: حرکت و جهش مناسبی در فرهنگ‌سازی و جمع‌آوری زکات صورت گرفته است.

وی به توصیه‌های مقام معظم رهبری در تحقق این واجب الهی در نظام اسلامی اشاره کرد و گفت: تدوین برنامه‌های مشخص و بهره‌مندی از پژوهش‌های معرفتی باید در حوزه زکات انجام شود.

آیت‌الله میرعمادی به تولید آثار هنری در زمینه ترویج زکات اشاره کرد و افزود: الگوسازی و آموزش در طول سال از طریق رسانه‌های ارتباط‌جمعی و شبکه‌های اجتماعی باید انجام شود.

رئیس شورای زکات استان همچنین به اعتمادسازی و ارتباط مؤثر با اعضای شورا و مودیان زکات خواستار ارائه گزارش نحوه هزینه کرد اقلام مصرفی زکات شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۱۵
(شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید