جزییات خبر

سه شنبه / ۴ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۸
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۵۸۱۵
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد؛

شش هزار طرح اشتغال روستایی کمیته امداد خراسان رضوی در انتظار تسهیلات بانکی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: شش هزار طرح اشتغال ویژه مددجویان روستایی تحت حمایت این نهاد به بانک‌های استان معرفی‌شده‌اند که در انتظار پرداخت تسهیلات هستند.

(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۵۸
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده، مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اعلام اینکه امسال برای اشتغال در روستا 126 میلیارد تومان اعتبار از منابع اشتغال روستایی تعیین‌شده است گفت: تاکنون شش هزار طرح اشتغال برای پرداخت تسهیلات به ارزش 150 میلیارد تومان به بانک‌ها معرفی شدند که از این میزان فقط شش درصد آن پرداخت‌شده است.
وی افزود: تاکنون در پرداخت این تسهیلات بانک‌های کشاورزی، توسعه ملی، صندوق کارآفرینی امید و پست‌بانک همکاری خوبی داشته‌اند و امید می‌رود با تقویت همکاری‌ها تا پایان سال پرداخت همه تسهیلات محقق شود.
آسوده تصریح کرد: میزان خطا در به‌کارگیری تسهیلات بانکی اشتغال در کمیته امداد بسیار پایین است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی بر اهمیت اشتغال روستایی تأکید و بیان کرد: بارونق اقتصادی و تقویت اشتغال در روستاها از مهاجرت به شهرها و توسعه حاشیه‌نشینی در شهرها جلوگیری می‌شود و ثبات زندگی در روستا ونیز مهاجرت معکوس، از دیگر مزایای اشتغال‌زایی در روستاهاست.
وی افزود: عواقب عدم پرداخت تسهیلات اشتغال به روستاییان می‌تواند هزینه‌های جبران‌ناپذیری را داشته باشد که امیدواریم با ایجاد اشتغال از عوامل آسیب‌زا در روستا جلوگیری کرد.
وی به انعقاد تفاهم‌نامه بین مهندس فتاح و رئیس‌جمهور در بهار 97 و اختصاص 100 میلیارد تومان اعتبار اشتغال از منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها اشاره کرد و یادآور شد: با این اعتبار می‌توان پنج هزار شغل راه‌اندازی کرد که امیدواریم با تحقق این اعتبار کمک بزرگی به توسعه اشتغال در استان صورت گیرد.
شایسته ذکر است: بیشترین مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خراسان رضوی ساکن روستاها هستند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۶۸
(سه شنبه ۴ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۵۸

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید