جزییات خبر

شنبه / ۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۱
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۶۵۸۸۱
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

رسیدگی به 1693 پرونده حقوقی در اداره حقوقی کمیته امداد استان لرستان

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد لرستان بابیان اینکه در نه‌ماهه سال جاری 1693 پرونده در اداره حقوقی استان موردبررسی قرارگرفته است گفت: از این تعداد 1624 پروند مددجویی و 69 پرونده سازمانی بوده‌اند.

(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۱۱

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، میرزا عباس محمودی سراب، رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان لرستان بابیان اینکه در نه‌ماهه سال جاری 1693 پرونده در اداره حقوقی استان موردبررسی قرارگرفته است گفت: از این تعداد 1624 پروند مددجویی و 69 پرونده سازمانی بوده‌اند.

وی از  تهیه، تنظیم و بررسی 217 مورد دادخواست و شکوائیه، 770 مورد لایحه دفاعیه و انجام 1930 مورد مشاوره حقوقی به مددجویان تحت حمایت خبر داد و گفت: 106 پرونده هم منجر به صدور رأی شده است.

محمودی سراب با اشاره به ‏اینکه اداره حقوقی کمیته امداد برای آگاهی دادن به مددجویان پیرامون مسائل حقوقی خود و ‏استیفای حقوق آنان گام برمی‌دارد گفت: مطالبه مهریه و نفقه، حضانت فرزند، طلاق، مطالبه وجه، اثبات مالکیت، انتقال سند ‏رسمی، الزام به انجام تعهد، فروش مال مشاع، تقسیم ماترک، صدور حکم رشد، ترک انفاق و ایراد ضرب‌وجرح عمدی ازجمله مهم‌ترین موضوعاتی است که در این اداره به آن پرداخته می‌شود.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1026 نفر از مددجویان تحت حمایت از خدمات میز حقوقی این نهاد که در ادارات تابعه کمیته امداد در سراسر استان برگزار گردیده استفاده کرده‌اند.

رئیس اداره حقوقی و امور نمایندگان کمیته امداد استان لرستان به آموزش مسائل حقوقی مددجویان اشاره کرد و گفت: کارشناسان اداره حقوقی کمیته امداد با حضور در ادارات تابعه استان دوره‌های آموزشی در زمینه‌های آموزش مسائل مختلف حقوقی و قضایی با رویکرد آگاه‌سازی، ارتقا سطح دانش حقوقی، آشنایی با حقوق خانواده و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برگزارمی کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۹۸
(شنبه ۸ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۱۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید