جزییات خبر

سه شنبه / ۲ بهمن ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۵
سرویس : کرمان
کد خبر : ۱۶۶۳۴۸
گزارشگر : ۸۲
سرویس کرمان
معاون توسعه روستایی مناطق محروم کشور مطرح کرد؛

کمیته امداد استان کرمان در رسیدگی به مناطق محروم پیشتاز است

معاون توسعه روستایی مناطق محروم کشور گفت: کمیته امداد استان کرمان در رسیدگی به مناطق محروم پیشتاز است و این نهاد ایده‌های خوبی در زمینه محرومیت‌زدایی دارد.

(سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷) ۱۰:۳۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد امید در سفر به استان کرمان یکی از اهداف اصلی خود در سفرهای استانی را بررسی وضعیت روستاها و مناطق محروم دانست و افزود: کمیته امداد استان کرمان در رسیدگی به مناطق محروم همیشه پیشتاز بوده و ایده‌های خوبی نیز برای رفع محرومیت دارد.

وی از بازگشایی منابع جدید صندوق توسعه ملی خبر داد و گفت: یک‌سوم از تسهیلات این صندوق پرداخت‌شده بود و دوسوم آن نیز باقی‌مانده بود که با تلاش‌های صورت گرفته این اعتبار روز گذشته آزاد شد و در اختیار بانک‌های عامل قرار گرفت و مصوب شده است این تسهیلات برای مددجویان کمیته امداد با اولویت پرداخت شود.

امید با اشاره به اینکه پرداخت این تسهیلات فرصت مناسبی برای توانمندسازی خانوارهای نیازمند است بیان کرد: یکی از اهدافی که همیشه در کمیته امداد دنبال می‌شود شتاب بخشی به جریان توانمندسازی خانوارهای محروم است.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم کشور به همکاری خوب دولت با کمیته امداد اشاره کرد و افزود: دولت در کمک به محرومان به‌خصوص مددجویان کمیته امداد اقدامات خوبی انجام داده است.

وی تصریح کرد: اگر کمیته امداد استان کرمان را همراهی کنیم بدون شک درزمینه محرومیت‌زدایی مناطق محروم جلوتر از ما حرکت خواهند کرد و این آمادگی راداریم به‌منظور توسعه مناطق روستایی و محروم برخی از برنامه‌های کمیته امداد استان کرمان را به‌صورت آزمایشی در مناطق محروم این استان اجرا کنیم.

امید به دیدگاه مثبت رئیس کمیته امداد نسبت به بیمه اشاره کرد و گفت: قرار شده است کلیه مددجویان روستایی و عشایر تحت حمایت کمیته امداد که شرایط بیمه را دارند تحت پوشش بیمه روستاییان و عشایر قرار گیرند و دوسوم حق بیمه آن‌ها توسط دولت و یک‌سوم توسط کمیته امداد پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه ۶۵ درصد مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در مناطق محروم و روستاها ساکن هستند، افزود: به دنبال این هستیم بنگاه‌های اقتصادی مهم و دولتی کشور را معین مناطق محروم قرار دهیم.

معاون توسعه روستایی مناطق محروم کشور خاطرنشان کرد: به دنبال راه‌اندازی کمیته مشترکی با امداد هستیم تا بتوانیم راهکارهای جزئی را بررسی و گره‌های موجود در کار را برطرف و اقدامات مؤثری درزمینهٔ محرومیت‌زدایی انجام دهیم.

وی تأکید کرد: در کمیته امداد هر گامی که روبه‌جلو و به سمت توانمندسازی خانواده‌ها برداشته شود در جهت اهداف مجموعه ما، دولت، نظام و همه است و اگر قدر این فرصت‌ها را بدانیم و همه منسجم، هم‌افزا و در یک زمینه گام برداریم اتفاقات خوبی در کشور صورت خواهد گرفت.

امید خاطرنشان کرد: مجموعه امدادگران کمیته امداد در همه استان‌ها و در همه سطوح افرادی پرتلاش و زحمت‌کش هستند که با تشکیل گروه‌های منسجمی از امدادگران کمیته امداد در استان‌ها می‌توان کارهای مثبتی انجام داد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۵۲
(سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷) ۱۰:۳۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید