جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۴۳
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۷۱۸۸
گزارشگر : ۷۷
سرویس اصفهان

مددجویان اصفهانی عیدی نقدی دریافت می‌کنند

خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد اصفهان علاوه بر سایر کمک‌ها، یک ماه مستمری به‌عنوان عیدی نیز دریافت می‌کنند.

(سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۴۳

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمدرضا متین پور، مدیرکل کمیته امداد استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه استان که به مناسبت چهاردهم اسفند، سالروز تأسیس این نهاد در محل نمایشگاه دستاوردهای خودکفایی مددجویان اصفهانی برگزار شد، گفت: اولین نهادی که فرمان تأسیس آن توسط امام (ره) صادر شد کمیته امداد بود که این نشان از توجه ویژه ایشان به نیازمندان و مستضعفان به‌عنوان صاحبان اصلی انقلاب اسلامی داشت.
متین پور برگزاری نمایشگاه دستاوردهای خودکفایی مددجویان و همچنین جشن بزرگ نیکوکاری را مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد اصفهان در هفته احسان و نیکوکاری اعلام کرد و گفت: فردا زنگ نیکوکاری در 3500 مدرسه و به شکل نمادین در دبیرستان دخترانه صارمیه شش با حضور رئیس سازمان دانش‌آموزی کشور و تنی چند از مسئولان استانی به صدا درمی‌آید.
وی افزود: جشن نیکوکاری در روزهای پانزدهم و شانزدهم اسفند نیز برای مشارکت آحاد مردم شریف اصفهان با برپایی پایگاه‌های کمیته امداد در میدان‌های اصلی شهرها و میعادگاه‌های نماز جمعه سراسر استان ادامه می‌یابد.
متین پور با اشاره به در پیش بودن عید نوروز، گفت: علاوه بر کمک‌های مردمی که در جشن نیکوکاری جمع‌آوری می‌شود هر خانوار مددجو یک ماه مستمری به‌عنوان عیدی از این نهاد دریافت می‌کند.
مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اشاره به حضور در نمایشگاه دستاوردهای خودکفایی مددجویان تحت حمایت این نهاد، گفت: نشان دادن رویکرد توانمند ساز کمیته امداد به جامعه در حال حاضر اهمیت زیادی برای تصحیح نگاه به کارکردهای این نهاد دارد و این در حالی است که سال‌های زیادی است که حجم بالایی از فعالیت‌های ما بر روی خودکفایی و اشتغال مددجویان متمرکزشده است.
متین پور در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد اصفهان در سال 97 پرداخت و خاطرنشان کرد: در دو سه سال گذشته همواره تعداد خانوارهای تحت پوشش این نهاد با دنبال کردن سیاست‌های خودکفایی و اشتغال مددجویان در حال کاهش بود؛ اما امسال به علت مشکلات اقتصادی که در سطح جامعه پدیدار شد؛ جامعه تحت حمایت ما با افزایشی 21 هزار خانواری از مرز 105 هزار خانوار گذشت.
وی بابیان اینکه در حال حاضر ماهیانه رقمی نزدیک به 25 میلیارد تومان مستمری به خانوارهای تحت حمایت اصفهانی پرداخت می‌شود، گفت: متوسط مستمری دریافتی هر خانوار 250 هزار تومان در ماه است که انشا الله با وعده مهندس فتاح، رئیس کمیته امداد در سال آینده 20 درصد افزایش خواهد یافت.
متین پور در بخش نهایی سخنان خود با مخاطب قرار دادن اصحاب رسانه استان اصفهان، گفت: خدمات زیادی توسط این نهاد به نیازمندان ارائه می‌شود اما ازآنجاکه حفظ شان و منزلت مددجویان از اولویت‌های مهم کمیته امداد اصفهان است، آگاهی مردم از این خدمات مطلوب نیست و این به همت اهالی رسانه برمی‌گردد که با ارائه تصویری صحیح و دقیق از کمک‌های ارائه‌شده به نیازمندان، کمیته امداد اصفهان را در ایجاد بستری مناسب برای تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی یاری کنند.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۱۰
(سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۴۳

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید