جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۴:۴۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۷۲۶۸
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی عنوان کرد؛

اجرای "نذر خدمت" در قالب فعالیت‌های نوروزی کارکنان کمیته امداد خراسان رضوی

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی گفت: کارکنان این نهاد در نوروز امسال، به منظور همراهی با اقشار نیازمند و همدلی با آنها طرح "نذر خدمت" را اجرا می کنند.

(پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۴۶
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب الله آسوده در دیدارمسئولان کمیته امداد شهرستان مشهد با آیت الله علم الهدی نماینده ولی فقیه استان و امام جمعه مشهدمقدس بیان کرد: طرح نذرخدمت به منظور کمک و رسیدگی بیشتر به نیازمندان، اجرای طرح 20-20 و ایجاد پایگاه های خیر واحسان جاده ای در تمام استان از فعالیت های نوروزی کمیته امداد خراسان رضوی با همت مجموعه کارکنان این نهاد درهمه شهرهای استان است. 
وی اعلام کرد: باتوجه به شرایط سخت اقتصادی امسال، در طرح نذر خدمت، کارکنان و امدادگران این نهاد با صرف نظر از مسافرت، قرار است شادی های خودشان را با خانواده های نیازمند تقسیم کنند تا در ایام عید، از بار مشکلات آنها کاسته شود.
آسوده با عنوان اینکه کمیته امداد تولید کننده فقر نیست بلکه فقر ایجاد شده حاصل از سوء مدیریت‌ها را پاسخ می‌دهد اظهار کرد: این نهاد به عنوان بال عاطفی نظام و انقلاب اسلامی در کنار مردم به آنها خدمت می کند و از هیچ تلاشی فروگذار نیست.
وی رویکرد گفتمان در کمیته امداد را بینشی، نگرشی و گفتمان انقلابی و اسلامی دانست و افزود: این رویکرد حاکی از نگاه ویژه مهندس فتاح به مشهد مقدس و تمرکز فعالیت ها در مشهد مقدس است.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: اصل کار در کمیته امداد خدمت به مستضعفان و توجه مسئولان به این قشر است که اگر به این افراد فرصتی داده شود شاهد توفیقات خوبی خواهیم بود چنان که اکنون در رده‌های مختلف مسئولیتی مددجویان دیروز بر مسندهای مختلف خدمتی نشسته‌اند که از افتخارات این نهاد است.
آسوده با اعلام اینکه در فتنه اقتصادی دشمن، کمیته امداد نشانه گرفته شده است افزود: خوشبختانه اکنون در کمیته امداد صف پشت نوبتی وجود ندارد و اگر فردی به منظور دریافت وام کارگشایی و کمک هزینه ازدواج به این نهاد مراجعه کند در زمانی کوتاه این خدمت ارائه می‌شود.
وی با اشاره به نوسانات اقتصادی موجود در جامعه امروز، اعلام کرد: خوشبختانه اکنون شاهد رشد 34 درصدی مشارکت‌های مردمی در تمام بخش‌ها هستیم.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی با اشاره به اینکه 25 هزار دانش آموز و سه هزار دانشجو تحت حمایت کمیته امداد استان هستند افزود: اکنون این نهاد به 221 هزار خانوار خدمت می‌کند که فقط 156 هزار خانوار آنها معیشت‌بگیر هستند.
آسوده از ایجاد 8500 فرصت شغلی توسط کمیته امداد و درآمد هزار میلیارد تومانی حاصل از فروش تولیدات مددجویان در 11 ماهه امسال خبر داد.
وی ارائه آموزش خانواده به 60 هزار نفر، بهره مندی 13 هزار نفر از فعالیت های قرآنی، اعزام و بهره مندی 120 هزار نفر به مشهد مقدس در سال جاری را از جمله خدمات کمیته امداد عنوان کرد و افزود: خوشبختانه در سه سال اخیر با حضور حجت‌الاسلام رئیسی بر مسند تولیت آستان قدس رضوی 350 هزار زائر توسط کمیته امداد و با پذیرایی مناسب آستان قدس رضوی به مشهد مقدس اعزام شدند.
آسوده انجام چهار هزار و 400 خدمت عمرانی را در 11 ماهه امسال اعلام کرد و افزود: امسال 1840 مورد خرید و ساخت مسکن شهری و روستایی انجام شده که امیدواریم تا پایان سال مالی این رقم به دو هزار مورد  افزایش یابد.
وی ساماندهی مسکن سه هزار خانوار روستایی مددجویی با همکاری سپاه امام رضا(ع)، برون سپاری، تجلی بخشیدن به کمک های مردمی، ایجاد خانه‌های قرآن در همسایگی مساجد و تربیت مربیان قرآنی  را از جمله فعالیت های کمیته امداد در سال آینده برشمرد.
آسوده به حل مساله مسکن ایتام و خانواده های بی سرپرست در سال آینده اشاره کرد و افزود: ساماندهی مسکن ایتام برای سال آینده به طور جدی مدنظر قرار دارد.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۸۴
(پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷) ۱۴:۴۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید