جزییات خبر

دوشنبه / ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ / ۱۰:۳۷
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۷۳۴۵
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اجتماعی
با اهدای "نشان والی"

رئیس کمیته امداد از خدمات استاندار کرمانشاه به زلزله‌زدگان تقدیر کرد

رئیس کمیته امداد از استاندار کرمانشاه به دلیل ارائه خدمات ارزنده به زلزله‌زدگان این استان تقدیر کرد و گفت: کرمانشاه نباید از اولویت خدمت‌رسانی خارج شود و این ذهنیت که کار به پایان رسیده، غلط است.

(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۰:۳۷

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدپرویز فتاح در مراسم تقدیر از زحمات استاندار کرمانشاه در خدمت‌رسانی به مردم زلزله‌زده استان، با بیان اینکه کارنامه عملکرد دستگاهها در امدادرسانی به زلزله‌زدگان قابل قبول است، افزود: در زمین‌لرزه آبان ماه 96 حدود 10 هزار 400 واحد مسکونی مددجویان کرمانشاه دچار آسیب شد که از این تعداد پنج هزار واحد نیاز به بازسازی کامل داشت.

وی ادامه داد: با حمایت دولت و کمک مردم نیکوکار، کار ساخت پنج هزار منزل به پایان رسیده و تحویل مددجویان زلزلهزده شده است. همچنین بیش از پنج هزار منزل مددجویان هم بهسازی و تعمیر شده است.

رئیس کمیته امداد با تاکید بر اینکه رسیدگی به حال مردم در سختی‌ها توصیه دینی ما است، اضافه کرد: مردم کرمانشاه دین بزرگی به گردن ایران دارند که باید ادا شود.

فتاح با اشاره به دلاوری مردم کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، این استان را قلب ایران توصیف کرد و گفت: دشمن همواره به کرمانشاه چشم طمع داشته اما همیشه از مردم این استان تو دهنی خورده است.

وی با تقدیر از عملکرد هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه خاطرنشان کرد: خدمات ارائه شده به مردم در زلزله کرمانشاه و تعیین تکلیف بیش از 100 هزار منزل مسکونی آسیب دیده، کاری بزرگ و یک رکورد برای ایران محسوب می‌شود.

رئیس کمیته امداد حضور پیوسته استاندار کرمانشاه در مناطق زلزله‌زده و مدیریت این بحران عظیم را نقطه عطفی در خدمت‌رسانی به مردم دانست و افزود: ما در کمیته امداد قدردان زحمات آقای بازوند هستیم و از نزدیک شاهد تلاش‌های شبانه‌روزی ایشان در مدیریت زلزله بوده‌ایم.

فتاح با تاکید بر اینکه برای کمیته امداد، کرمانشاه در سال 98 در اولویت خدمت رسانی قرار دارد، گفت: نباید این تفکر در مدیران شکل بگیرد که کار در کرمانشاه خاتمه یافته بلکه باید بدانیم کار در این استان تازه شروع شده است و اول راه هستیم.

وی بیان کرد: همین ذهنیت در کمیته امداد حاکم است و اگرچه منازل مسکونی مددجویان ساخته شده اما تا زمانی که همه خانواده ها به شرایط عادی زندگی برنگردند، حضور امداد ادامه دارد و کار اصلی پیش رو است.

هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه هم در این مراسم با بیان اینکه کمیته امداد یادگار پر برکت امام راحل (ره) است، گفت: مدیریت این نهاد در خدمت رسانی به مددجویان زلزله‌زده بی‌مانند است.

وی افزود: کمیته امداد سه برابر تعهدات معمول خود به مددجویان زلزله‌زده مستمری پرداخت کرد و اولین واحد مسکونی که در مناطق زلزله‌زده تحویل شد، مربوط به کمیته امداد بود.

استاندار کرمانشاه با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب در بازدید از مناطق زلزله‌زده، تاکید کرد: در زلزله کرمانشاه پنج هزار میلیارد تومان خسارت وارد شد که امروز از 104 هزار واحد مسکونی آسیب دیده، کار ساخت 62 هزار واحد به اتمام رسیده است.

بازوند با قدردانی از مردم نیکوکار ایران گفت: مردم نیک‌اندیش از سراسر ایران 269 میلیارد تومان کمک کالایی و مواد غذایی و 63 میلیارد تومان به صورت نقدی به هلال‌احمر کمک کردند و همچنین 22 میلیارد تومان از سوی شخصیت‌ها و چهره‌های شناخته شده جمع آوری شد و امروز سه نفر از این افراد در منطقه در حال کار و خدمت‌رسانی هستند.

در ادامه این مراسم اسماعیل نجار، رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و خدرویسی مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه، در سخنانی ضمن تقدیر از عملکرد استانداری کرمانشاه در ارائه خدمات به مردم زلزله‌زده، بر اهمیت تداوم ارائه خدمات به مردم در این مناطق تاکید کردند.

رئیس کمیته امداد در پایان با اهدای لوح تقدیر و "نشان والی" به استاندار کرمانشاه، از زحمات و عملکرد وی در مدیریت زلزله و خدمت‌رسانی ارزنده به مردم زلزله‌زده تقدیر کرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۶۸
(دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷) ۱۰:۳۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید