جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۲ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۳:۲۳
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۷۷۱۴
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

ارسال 37 محموله مهربانی‌های مردم به استان‌های سیل‌زده

مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی اعلام کرد: از ابتدای وقوع سیل تاکنون، خراسان رضوی به استان‌های حادثه‌دیده 37 محموله کالایی ارسال کرده است.

(پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ۱۳:۲۳
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حبیب‌الله آسوده در برنامه تلویزیونی صبح خراسانی با اشاره به اینکه پایگاه‌های این نهاد از نخستین ساعات اعلام حادثه کمک‌های مردمی به سیل‌زدگان را جمع‌آوری کرد، افزود: همه دستگاه‌ها،مراکز نیکوکاری کمیته امداد در کنار هم و با همراهی و مشارکت مردم نیکوکار کمک‌های خوبی را تاکنون اهدا کردند که توسط این نهاد در کوتاه‌ترین زمان به استان‌های مختلف ارسال‌شده است.
وی به مشارکت و همراهی سپاه پاسداران و بسیج سازندگی استان در تمام این ایام اشاره کرد و گفت : شایعه‌پراکنی‌های دشمن علیه سپاه پاسداران ناشی از ناامیدی آنان از این ارگان مردمی که در کنار مردم خدمت می‌کند دارد و علی‌رغم تمام اقدامات شیطانی دشمنان نظام، سپاه پاسداران در تمام مواقع حساس و بحرانی و به‌ویژه در این شرایط در کنار کمیته امداد و تمام دستگاه‌های دولتی حضور داشت.
آسوده با اشاره به اینکه ستاد بحران کمیته امداد خراسان رضوی برای خدمت‌رسانی به حادثه دیدگان در داخل و خارج از استان آماده خدمت است اظهار کرد: از ابتدای وقوع سیل تاکنون 37 محموله کالا به استان‌های خراسان شمالی، گلستان، لرستان و خوزستان ارسال‌شده است که تمام این کمک‌ها با مشارکت مردم و مراکز نیکوکاری صورت گرفت.
وی کالاهای ارسالی به استان‌های حادثه‌دیده را بر اساس نیاز اعلام‌شده از سوی آنان شامل مواد غذایی، کنسرو جات، مواد پروتئینی، آب‌معدنی، فرش، موکت، پتو، یخچال، کفش و البسه، لوازم ضروری منزل، شیر خشک، لوازم و اقلام بهداشتی، مواد شوینده، پوشک و شیر خشک بچه اعلام کرد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ارسال 37 محموله کالا به مناطق سیل‌زده را تشریح کرد و خراسان رضوی را معین جمع‌آوری کمک به استان گلستان دانست و افزود: 22 محموله به استان گلستان، 11 محموله به استان لرستان، سه محوله به استان خوزستان و یک محوله به استان خراسان شمالی ارسال شد.
وی از نیکوکاران خواست در کمک به سیل‌زدگان بیشتر کمک‌های نقدی جهت تأمین نیازهای ضروری را مدنظر داشته باشند و در کالاهای غیر نقدی نیز از بهترین‌ها انفاق کنند که شامل کالاهای اساسی، بهداشتی و سبد غذایی با تاریخ‌مصرف حداقل یک‌ساله باشد.
وی از راه‌اندازی پویش علی‌اصغر(ع) با نظارت مستقیم کمیته امداد و همکاری فعالان فرهنگی و هنری باهدف کمک به کودکان مناطق سیل‌زده خبر داد و اعلام کرد: در این پویش کمک‌های نقدی برای تهیه پوشک، شیر خشک و لباس کودکان هزینه خواهد شد.
مدیرکل کمیته امداد خراسان رضوی ادامه داد: نیکوکاران به‌منظور کمک به پویش علی‌اصغر(ع) می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره کارت 1240- 0000- 9979- 6037 به نام طرح حضرت علی‌اصغر (ع) واریز کنند.
آسوده با توجه به خسارات زیادی که به استان‌های سیل‌زده واردشده از نیکوکاران خواست تا در بازسازی واحدهای مسکونی این افراد که نیازمند هزینه زیادی است همراهی و مشارکت داشته باشند.
شایسته ذکر است: نیکوکاران می‌توانند کمک‌های خود را به پویش کمک به سیل‌زدگان «به نیکی سخت‌ها آسان شود» که توسط کمیته امداد در حال اجراست، با استفاده از یکی شیوه‌های شماره‌گیری و کد یو اس اس دی #99* 051*8877*، واریز به شماره کارت 1711- 0000 – 9979 – 6037 نزد بانک ملی، دفاتر و مراکز نیکوکاری در سطح استان، مراجعه به سایت emdad.ir و شماره تماس پاسخگویی 24 ساعته 3128 با پیش‌شماره 051 اهدا کنند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۱۶
(پنج شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۹۸) ۱۳:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید