جزییات خبر

شنبه / ۲۴ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۱:۱۹
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۶۷۷۵۵
گزارشگر : ۵
سرویس مشارکت های مردمی
​عسگریان در گفت‌ وگو با باشگاه خبرنگاران جوان خبر داد:

​۷۶ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به سیل زدگان

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: در سیل اخیر میزان مشارکت‌های مردمی در کمیته امداد ۷۶ میلیارد تومان برآورد شده است.

(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۱۹

۷۶ میلیارد تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به سیل زدگانعلیرضا عسگریان معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: در حال حاضر در مجموع ۷۶ میلیارد تومانکمک‌های نقدی و غیر نقدی مردم به سیل زدگان مناطق مختلف کشور برآورد شده است.

وی با بیان اینکه ۱۳ میلیارد تومان کمک‌های نقدی بوده است، افزود: مابقی این مبلغ را کمک‌های غیر نقدی پوشش می‌دهد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) افزود: یک میلیون و ۲۷۳ هزار قطعه از جمله موادغذایی، فرش، موکت، پتو، یخچال و غیره دریافت شده است.

عسگریان ادامه داد: این اقلام توسط ۲ هزار دفتر نیکوکاری متصل به امداد و دفاتر و پایگاه‌های مشخص کمیته امداد جمع آوری شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع ۳ هزار تخته فرش، ۱۵ هزار تخته موکت و ۷ هزار پتو جمع‌آوری شده است، بیان کرد: در استان لرستان و شهرستان آق‌قلا کمک‌های انجام شده به صورت مستقیم بوده که برای رفع امور مربوطه استفاده شده است.

عسگریان گفت: سازندگی در مناطقی که بحران سیل فروکش کرده، بسیار گران است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) با بیان اینکه ما در استان لرستان تعهد ساخت ۲۰ هزار مسکن را دادیم، تصریح کرد: سهم سازندگی کمیته امداد دو وجهی است، چرا که مسئولیت ساخت مسکن مددجویان و افرادی که خانه‌هایشان از بین رفته با کمیته امداد است. 

عسگریان افزود: این حجم از سازندگی مستلزم مبلغ بالایی است که مردم باید بیشتر در این زمینه با کمیته امداد مشارکت کنند.

وی با بیان اینکه امیدواریم کمپین‌هایی برای ساخت مسکن در مناطق سیل زده راه‌اندازی شود، ادامه داد: در منطقه آق‌قلا ساخت مسکن آغاز شده است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی (ره) با بیان اینکه در هر منطقه‌ای که بحران سیل فروکش کند، ما ساخت مسکن را آغاز خواهیم کرد، گفت: بخش عمده‌ای از خانه‌های استان لرستان، خوزستان و خراسان شمالی ۲.۵ تا ۳ متر بین گل و لای قرار دارد.

عسگریان گفت: مددجویان ضعیف‌ترین قشر جامعه و نیازمند بخش عمده‌ای از وسایل اولیه زندگی هستند.

انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۶۳۰
(شنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۸) ۱۱:۱۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید