جزییات خبر

دوشنبه / ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۵
سرویس : اصفهان
کد خبر : ۱۶۷۷۶۲
گزارشگر : ۷۷
سرویس اصفهان

ارسال بزرگترین محموله کمک‌های مردم استان اصفهان به مناطق سیل‌زده

30 کامیون از کمک‌های مردم نیکوکار استان اصفهان با همکاری کمیته امداد و خیریه‌های استان با حضور استاندار اصفهان به مناطق سیل‌زده خوزستان ارسال شد.

(دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۲۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، عباس رضایی، استاندار اصفهان با حضور در مراسم ارسال بزرگترین محموله کمک‌های اهدایی مردم استان به سیل‌زدگان کشور در پاسخ به پرسش خبرنگار سایت خبری کمیته امداد در زمینه میزان کمک هایی که از استان به مناطق آسیب دیده از سیل گسیل شده است به انبوه فعالیت های خودجوش مردم نیکوکار و شهید پرور استان در این زمینه اشاره کرد و گفت: حجم بالای حرکت‌های خودجوش مردمی باعث می شود که نتوان آمار دقیقی از میزان کمک های اهدایی مردم استان ارائه کرد ولی بر اساس گزارش هایی که به من ارائه شده است؛ مردم استان رتبه نخست کمک نقدی  به سیل زدگان را در کل کشور دارند.
رضایی با اشاره با بیان اینکه محموله کمک های ارسالی امروز بزرگترین محموله ارسال شده از استان تا کنون است، یاد آور شد: تا قبل از اعزام این محموله استان اصفهان رتبه دوم کشور در زمینه کمک های غیر نقدی را داشت که با لحاظ این محموله به نظر اکنون مردم استان رتبه نخست در زمینه اهدای کمک های کالایی و غیر نقدی را در سطح کشور به خود اختصاص داده باشند.
استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: علی رغم اینکه استان اصفهان در بارندگی های ابتدای امسال در بعضی نقاط درگیر سیل بود ولی با این وجود به طور رسمی معین استان خوزستان و به شکل غیر رسمی معین استان لرستان است و همچنین نیروهایی از استان در مناطق سیل زده گلستان نیز در حال خدمت به هم میهنان خود هستند.
محمدرضا متین پور، مدیر کل کمیته امداد استان اصفهان نیز در این مراسم با اشاره به فعالیت های این نهاد در زمینه جمع آوری و ارسال کمک های اهدایی مردم، گفت: امدادگران پر تلاش اصفهانی از اولین روزهای وقوع سیل در مناطق شمالی کشور به شکل جهادی وارد عمل شدند و تا کنون شش میلیارد و 500 میلیون تومان از کمک های مردمی را جمع آوری و به استان های گلستان، لرستان و خوزستان ارسال کرده اند.
وی همچنین گفت: یک میلیارد تومان از مجموع کمک های جمع اوری شده توسط این نهاد را وجه نقد و مابقی را کالاهای مورد نیاز سیل زدگان از قبیل مواد غذایی، بهداشتی، فرش، موکت و اثاثیه منزل، تشکیل می دهد.
متین پور کاروان اعزامی امروز را متشکل از 30 کامیون با وزنی بیش از 350 تن اعلام کرد و گفت: 20 کامیون از این محموله توسط کمیته امداد و 10 کامیون نیز توسط خیریه های استان جمع آوری شده است.
متین پور با بیان اینکه کمیته امداد استان اصفهان تا قبل از ارسال این محموله 20 کامیون از کمک های مردمی را به مناطق سیل زده گلستان و لرستان اعزام کرده است، گفت: این محموله بزرگ نیز برای کمک به مردم سیل زده به استان خوزستان ارسال می شود.
انتهای پیام/

تعداد بازدید : ۵۴۴
(دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸) ۱۰:۲۵

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید