جزییات خبر

سه شنبه / ۲۷ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۹:۲۹
سرویس : فارس
کد خبر : ۱۶۷۷۹۸
گزارشگر : ۲۷
سرویس فارس

کمک 40 میلیارد ریالی مردم فارس به سیل‌زدگان کشور

معاون توسعه و مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان فارس گفت: مردم این استان تاکنون 40 میلیارد و 580 میلیون ریال به سیل‌زدگان شیراز و دیگر استان‌های کشور کمک کرده‌اند.

(سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۲۹
به گزارش سایت خبری امداد، محمدمهدی کارگر، افزود: از ابتدای سال 98 که با شروع سیل در بسیاری از استان های کشور همراه شد تاکنون برای آسیب دیدگان سیل شیراز و استان های لرستان،خوزستان و گلستان با مشارکت مردم این مبلغ جمع آوری شده است.
وی در ادامه یادآور شد: از ابتدای وقوع سیل تاکنون 20 کامیون اقلام مورد نیاز آسیب دیدگان شامل آب معدنی،پتو،مواد غذایی، البسه ، فرش، یخچال و ... از سوی کمیته امداد فارس به سه استان لرستان،خوزستان و گلستان و همچنین آسیب دیدگان شیراز به ویژه منطقه سعدی ارسال شده است.
کارگر با اعلام اینکه کمک های نقدی مردم استان فارس برای حمایت از آسیب دیدگان سیل 4 میلیارد و 591 میلیون و 153 هزار ریال بوده است، گفت: مابقی بصورت غیر نقدی و اقلام ضروری در ابتدا با وقوع سیل شیراز و محله سعدی به این مناطق و در ادامه به صورت کاروان هایی به سمت مناطق سیل زده استان های دیگر ارسال شده است.
معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد فارس گفت: مردم نوع دوست فارس اقدام به اعزام یک اکیپ پخت نان در لرستان با یک کارگاه کامل و نیروی انسانی در منطقه کرده اند که روزانه اقدام به پخت و توزیع نان بین آسیب دیدگان می کند. همچنین دو موکب نیز در استان های لرستان و خوزستان با حمایت مردم استان فارس دایر شده که روزانه اقدام به توزیع غذای گرم بین اهالی مناطق آسیب دیده می کنند.
وی با بیان اینکه 168 پایگاه ویژه ثابت و 64 مراکز نیکوکاری کمیته امداد را در جمع آوری کمک های مردمی برای سیل زدگان یاری می کنند، افزود: شهروندان استان فارس می توانند کمک های نقدی خود را برای حمایت از سیل زدگان کشور به شماره حساب 0101273073000 و شماره کارت 6037991899709376 نزد بانک ملی به نام کمیته امداد استان فارس واریز کنند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۵۶
(سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید