جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ / ۰۹:۳۶
سرویس : خراسان رضوی
کد خبر : ۱۶۷۸۵۷
گزارشگر : ۸۵
سرویس خراسان رضوی

بازدید نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی از مناطق سیل‌زده کلات

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی و امام‌جمعه مشهد با همراهی دیگر مسئولان استانی به شهرستان کلات در شمال شرق استان سفر کرد و از نزدیک در جریان آخرین وضعیت سیل‌زدگان قرار گرفت.

(پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۳۶
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آیت‌الله سید احمد علم الهدی در این سفر از مناطق سیل‌زده شهر کلات و منازل مسکونی آسیب‌دیده از این حادثه در دره خشت بازدید و از نزدیک با مردم و مسئولان محلی گفت‌وگو کرد و در شورای اداری شهرستان حاضر شد.
در این بازدید نماینده ولی‌فقیه در استان بر تسریع خدمت‌رسانی به مردم سیل زه تأکید و اظهار کرد: منزل ۶۰ خانواده در سیل آسیب‌دیده که به این خانواده‌ها بسته لوازم‌خانگی اهدا می‌شود.
وی با عنوان اینکه در حادثه سیل جهیزیه دو نوعروس از بین رفته است ادامه داد: کمیته امداد خراسان رضوی جهیزیه این نوعروسان را تأمین و اهدا کند.
وی به آسیب دیدن ۵۲ واحد مسکن شهری و ۱۲۴ مسکن روستایی اشاره کرد و افزود: در اسرع وقت با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و کمیته امداد باید مسئله مسکن این افراد رفع شود.
همچنین در این جلسه مهدی ناصری فرماندار کلات با اعلام اینکه بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت در اثر سیل به شهرستان کلات واردشده است، بیان کرد: بیشترین خسارت در این شهرستان به منطقه مسکونی دره خشت واردشده است.
مدیرکل کمیته امداد استان که در بازدید حضور داشت و پیش‌ازاین هم از روستاهای سیل‌زده و نیز آب‌گرفتگی مسجد قدیمی کبود گنبد در شهر کلات بازدید کرده بود دستور لازم بر رفع مشکل مسکن و نیازهای افراد حادثه‌دیده از سیل را بر اساس مصوبات جلسه شورای اداری امروز در فرمانداری کلات به مدیر شهرستان ابلاغ کرد.
شایسته ذکر است: شهرستان 38 هزارنفری کلات با دو بخش مرکزی و زاوین، از سمت شمال و شرق با جمهوری ترکمنستان دارای مرز مشترک است. همچنین این شهرستان در فاصله 155 کیلومتری شمال شرق مشهد قرار دارد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۰۰
(پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸) ۰۹:۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید