جزییات خبر

سه شنبه / ۱۱ تیر ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۵
سرویس : مسکن
کد خبر : ۱۶۹۳۷۶
گزارشگر : ۵
سرویس مسکن
مدیرکل دفتر تامین‌مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته‌امداد:

نخستین واحدهای احداث شده در مناطق سیل‌زده، به مددجویان کمیته امداد واگذار شد

مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد از آمار قطعی ساخت و واگذاری نخستین واحدهای مددجویان سیل‌زده خبر داد و گفت: 19 هزار واحد تعمیراتی تا پایان مردادماه و 12 هزار واحد مسکونی تخریب شده خانواده‌های تحت حمایت امداد تا آذرماه تحویل مددجویان می‌شود.

(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۵
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم بازیان با اشاره به اینکه براساس آخرین آمار نهایی، بیش از 30 هزار واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد در سیل و بارش‌های بهار امسال دچار آسیب شده است، افزود: از این میزان، حدود 19 هزار واحد نیازمند تعمیرات و 12 هزار واحد تخریب شده که باید به طور کامل بازسازی شود.
وی با بیان اینکه عملیات ساخت نخستین واحدهای تخریب شده مددجویان سیل‌زده به پایان رسیده است، تاکید کرد: 2 واحد مسکونی در شهرستان سیمرغ استان مازندران و یک واحد مسکونی در شهرستان راز و جرگلان خراسان شمالی به اتمام رسیده و با تجهیز لوازم ضروری زندگی، فردا تحویل مددجویان می‌شود.
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد خاطرنشان کرد: عملیات ساخت این واحدهای مسکونی در هفته دوم فروردین‌ماه و تنها چند روز پس از وقوع سیل آغاز و در کمترین زمان ممکن به مددجویان واگذار شد.
بازیان با اشاره به ضرورت تسریع در ساخت منازل مسکونی مددجویان اضافه کرد: 3200 مورد پس از طی مراحل اداری، تشکیل پرونده و ارزیابی، برای دریافت تسهیلات به بانک‌ها معرفی شده‌اند که 434 مورد وام خود را دریافت کرده‌اند و 772 مورد نیز تسهیلات بلاعوض را اخذ کرده‌اند.
وی با بیان اینکه مراحل اخذ پروانه و معرفی به بانک در مورد همه واحدهای آسیب‌دیده در حال انجام است، ادامه داد: اخذ پروانه، تشکیل پرونده و معرفی واحدها به بانک به سرعت در حال انجام است و تا پایان تیرماه تمام 30 هزار واحد آسیب‌دیده تعیین تکلیف می‌شوند.
بازیان با تاکید بر اینکه واحدهای شهری 50 میلیون و واحدهای روستایی 40 ملیون تومان وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کنند، افزود: همچنین برای واحدهای شهری 15 میلیون تومان و برای واحدهای روستایی 12 میلیون تومان بلاعوض در نظر گرفته شده است.
مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد افزود: براساس برنامه زمان‌بندی، تا پایان مردادماه همه واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده وام بانکی و بلاعوض خود را دریافت می‌کنند و پس از تامین مالی، عملیات اجرایی و تحویل واحدها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.
بازیان با اشاره به اینکه استان‌های گلستان، لرستان، خوزستان و خراسان شمالی بیشترین آسیب را از سیل فروردین‌ماه متحمل شدند، گفت: عملیات احداث کامل 60 واحد مسکن شهری و هزار واحد روستایی در مناطق سیل‌زده آغاز شده و همچنین تعمیرات 700 واحد نیز در دست انجام است.
وی با تاکید بر پرداخت مبلغ 15 میلیون تومان بلاعوض برای منازل شهری و 12 میلیون تومان برای مددجویان روستایی از سوی کمیته امداد، خاطرنشان کرد: با وجود تاخیر در تشکیل پرونده‌ها و دریافت تسهیلات، کمیته امداد با تزریق 30 میلیارد تومان برای ساخت منازل آسیب‌دیده مددجویان، کار بازسازی را در مناطق سیل‌زده آغاز کرد و امیدواریم تا پایان مردادماه یا اوایل شهریورماه، تمام واحدهای تعمیراتی مددجویان پس از تجهیز به خانواده‌های تحت حمایت تحویل شود.

بازیان تصریح کرد: روند عملیات بازسازی با افزایش تعداد واحدهای عقد قرار داد شده با بانک و آزاد سازی وام در هفته های آتی از سرعت مناسبی برخوردار خواهد شد.

 انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۵۸۷
(سه شنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۸) ۱۲:۴۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید