جزییات خبر

جمعه / ۱۴ تیر ۱۳۹۸ / ۱۶:۲۸
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۶۹۴۳۸
گزارشگر : ۵
سرویس اجتماعی
مدیرکل دفتر تامین‌مسکن و امور مهندسی‌ساختمان کمیته امداد:

خانه‌های مددجویان سیل‌زده کمیته امداد پایان مرداد ماه تکمیل می شود

تهران- ایرنا- مدیرکل دفتر تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد امام خمینی (ره)، از اتمام عملیات تعمیر ۱۸ هزار واحد مسکونی آسیب دیده تا پایان مرداد ماه خبر داد.

(جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸) ۱۶:۲۸
 
خانه‌های مددجویان سیلزده کمیته امداد پایان تیرماه تکمیل می‌شود

 

 ابراهیم بازیان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در حادثه سیل امسال ۳۰ هزار مسکن خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد آسیب دیده و تعدادی نیز به صورت کامل تخریب شده است.وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۸ هزار واحد آسیب دیده نیازمند تعمیراتی بودند که از همان اوایل حادثه عملیات بازسازی و تعمیر این واحدها آغاز شد.

بازیان با بیان اینکه از ۳۰ هزار واحد مسکونی آسیب دیده مناطق سیل زده ۱۲ هزار واحد به طور کامل تخریب شده است، اظهار داشت: از این آمار ۹۵۰۰ واحد مربوط به مناطق روستایی و ۲۵۰۰ واحد نیز مربوط به مناطق شهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه عملیات ساخت مسکن مددجویان از هفته دوم پس از سیل آغاز شد، افزود: سرعت در اقدام و کیفیت در ارائه مسکن مناسب و مقاوم هدف اصلی ما در بازسازی است.

مدیرکل دفترمسکن کمیته امداد اظهار داشت: در چارچوب سیاست‌ها و راهبردهای قرارگاه بازسازی و نوسازی وزارت کشور که بنیاد مسکن متولی بازسازی مسکن‌های آسیب دیده شده است، ما نیز بر همین اساس پس از شناسایی و ارزیابی واحدهای آسیب دیده بر مبنای نیاز به تعمیرات یا بازسازی کامل، از طریق تأمین اعتبارات مالی، عقد قرارداد با بانک‌ها و اخذ تسهیلات بلاعوض اقدامات خود را آغاز کردیم.

 وی تصریح کرد: با این حال به لحاظ فراز و نشیب‌هایی که پیش آمد، این مهم با روند کندی مواجه شد که پس از تصمیمات قرارگاه بازسازی و نوسازی وزارت کشور این روند روبه بهبود است و امیدواریم در هفته آینده سرعت خوبی داشته باشد.

بازیان با بیان اینکه برای احداث واحدهای تخریب شده ۹ ماه زمان در نظر گرفته‌ایم، گفت: امیدوارم با توجه به برنامه زمانبندی شده و همکاری دیگر دستگاه‌ها بتوانیم عملیات احداث را با سرعت بیش‌تری پیش برده و قبل از فرارسیدن فصل سرما اقدامات خوبی انجام دهیم.

در پی وقوع بارش‌های سنگین و کم سابقه از ابتدای سال در استان‌های شمالی، غربی و جنوب غربی کشور و به دنبال آن جاری شدن سیلاب، خسارات جانی و مالی فراوانی به این مناطق وارد شده است و در این میان، استان‌های گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بیشترین آسیب‌ها را متحمل شدند.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۱,۴۸۳
(جمعه ۱۴ تیر ۱۳۹۸) ۱۶:۲۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید