جزییات خبر

یکشنبه / ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۰:۲۹
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۰۲۱۷
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

اجرای 4500 طرح خوداشتغالی برای مددجویان کمیته امداد لرستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی استان لرستان گفت: بر اساس موافقت‌نامه بودجه تا پایان سال جاری چهار هزار و 500 طرح اشتغال برای مددجویان ایجاد می‌شود.

(یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۲۹

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، امین اله کردعلیوند معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد لرستان از اجرای چهار هزار و 500 طرح خوداشتغالی توسط این نهاد خبر داد و افزود: هزینه اجرای این طرح‌ها بالغ‌بر یک‌صد و 20 میلیارد تومان است که از محل اعتبارات اشتغال کمیته امداد و تسهیلات تبصره 16 بانکی تأمین‌شده است.

وی به نحوه‌ی ارائه تسهیلات به متقاضیان اشاره کرد و افزود: این طرح‌ها بر اساس شرایط محیطی متقاضیان، علاقه‌مندی،، استعداد و تخصص فنی با اولویت خانوارهای تحت حمایت و فرزندان مددجو اجرا می‌شود.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد با اعلام اینکه سیاست اشتغال این نهاد حمایت از مشاغل خرد و زودبازده است افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 891 طرح بااعتبار 21 میلیارد تومان درزمینهٔ کشاورزی، صنایع‌دستی، خدماتی، دامپروری اجراشده است.

وی بابیان اینکه اجرای طرح‌های خوداشتغالی و پرداخت تسهیلات صرفاً درزمینهٔ کسب‌وکار برای افراد آموزش‌دیده اجرا می‌شود گفت: حمایت‌های فنی، مشاوره و نظارت ناظران فنی اشتغال بعد از اجرای طرح به مدت پنج سال ادامه دارد.

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد به آموزش مهارت فنی و حرفه آموزی به‌عنوان اولین گام ایجاد اشتغال اشاره کرد و تصریح کرد: آموزش مهارت و توانایی برای احراز شغل و یا افزایش مهارت در تمام حرف و مشاغل در مؤسسات ذیصلاح جهت ارائه آموزش‌های فنی به مددجویان تحت حمایت به‌صورت فردی و گروهی با هماهنگی این نهاد به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۳۹
(یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸) ۱۰:۲۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید