جزییات خبر

دوشنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۱۲:۵۴
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۲۴۴
گزارشگر : ۵
سرویس اجتماعی
مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت اعلام کرد؛

پرداخت 850 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در پنج ماهه سال‌جاری

مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت از سپرده‌گذاری 250 میلیارد تومانی مردم نیکوکار برای پرداخت وام قرض‌الحسنه به نیازمندان در این صندوق خبر داد و گفت: در پنج ماهه سال جاری 850 میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه به نیازمندان پرداخت شده است.

(دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۵۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید باجلان ارائه خدمات بانکداری اسلامی و ترویج سنت قرض‌الحسنه در جامعه را مهم‌ترین هدف راه‌اندازی صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت عنوان کرد و افزود: سال گذشته 340 هزار نفر از مددجویان و نیازمندان، از تسهیلات قرض‌الحسنه صندوق امداد ولایت برخوردار شدند.

 وی با بیان اینکه اعتبار پیش‌بینی شده برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در سال 98 حدود 2 هزار میلیارد تومان است، تاکید کرد: با تصویب هیات امنای کمیته امداد، سقف تسهیلات کارگشایی از 5 میلیون تومان به 10 میلیون تومان افزایش یافته است.

 مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه از ابتدای تاسیس این صندوق تاکنون بیش از یک میلیون نفر از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شده‌اند، ادامه داد: سقف وام اشتغال‌زایی 50 میلیون تومان است که توسط صندوق امداد ولایت براساس ضوابط، برای ایجاد مشاغل پایدار به مددجویان پرداخت می‌شود.

وی اضافه کرد: با توجه به تورم و شرایط موجود، تاکنون 100 میلیارد تومان تسهیلات ودیعه مسکن به مددجویان پرداخت شده و سقف پرداخت ودیعه مسکن از 15 به 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

باجلان با اشاره به اهمیت مشارکت مردم نیکوکار و جذب خیران برای سرمایه‌گذاری در صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، افزود: تاکنون بیش از سه میلیون نفر از خیران و مردم نیکوکار کشور، مبلغی معادل 250 میلیارد تومان نزد صندوق امداد ولایت افتتاح حساب و سپرده‌گذاری کرده‌اند که در قالب گردش تسهیلات قرض‌الحسنه به افراد نیازمند پرداخت می‌شود.

 مدیرعامل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، خدمات این صندوق به مردم سیل‌زده در حادثه سیل فروردین‌ماه امسال را تشریح و خاطرنشان کرد: در حادثه سیل اخیر در کشور بیش از 9 هزار نفر از هموطنان سیل‌زده تا سقف 10 میلیون تومان از تسهیلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شدند.

وی اظهار کرد: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته 31 هزار مسکن برای مددجویان سیل‌زده توسط کمیته امداد در کشور بازسازی و احداث خواهد شد و اعتبار پیش‌بینی شده از محل صندوق امداد ولایت در اختیار حوزه مسکن و ساختمان این نهاد قرار داده  شده است.

باجلان با اشاره به تشکیل صندوق ضمانت تسهیلات اشتغال مددجویان گفت: با راه‌اندازی این صندوق، پرداخت وام اشتغال به مددجویان از محل بانک‌های عامل تسهیل می‌شود.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۶۰۴
(دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸) ۱۲:۵۴
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید