جزییات خبر

دوشنبه / ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۰
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۲۵۴
گزارشگر : ۸۸
سرویس گلستان

همایش سفیران مهربانی ایتام گلستانی برگزار شد

همایش سفیران مهربانی یکی از برنامه‌های ویژه کمیته امداد استان گلستان به مناسبت جشن عید غدیر فرزندان ایتام و محسنین سادات با حضور حامیان سادات آن‌ها برگزار شد.

(دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۰۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: ۱۷ هزار و ۳۰۰ نفر حامی در سطح استان گلستان داریم که در سال گذشته ۱۴ میلیارد تومان به محسنین و ایتام استان کمک کردند.
 اسکندری بابیان اینکه این افراد کفالت معنوی بیش از 8000 فرزند محسنین و ایتام را بر عهده‌دارند افزود: ۴۶۰ حامی گلستانی به تأسی از سیره مولای متقیان، حضرت علی (ع)، سرپرستی 313 فرزند ایتام و محسنین سادات تحت حمایت کمیته امداد استان را بر عهده‌دارند.
وی با اشاره به اینکه یکی از حامیان گلستانی تکفل ۱۱۵۷ فرزند معنوی را بر عهده دارد بیان کرد: 70 درصد حامیان این نهاد، ساکن استان گلستان و ۳۰ درصد حامیان ما از خارج از استان و خارج از کشور هستند.
اسکندری با قدردانی از کمک‌های مردمی در سطح کشور به سیل‌زدگان گلستانی گفت: حامیان نیکوکار در حادثه سیل اخیر، تکفل و سرپرستی 1500 فرزند یتیم و محسنین آسیب‌دیده از سیل‌ را بر عهده گرفتند.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به تلاش این نهاد در رفع مشکلات مالی کودکان و نوجوانان بازمانده از تحصیل خاطرنشان کرد: امسال در آستانه سال تحصیلی جدید ۱۲ هزار و ۷۰۰ دانش‌آموز تحت حمایت کمیته امداد، از بسته لوازم تحریر و کمک‌هزینه تهیه کتاب و حق بیمه دانش‌آموزان بهره‌مند‌می شوند.
وی یادآور شد: فرزندان خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد، تا سن ۱۸ سالگی از کمک‌های این نهاد بهره‌مند خواهند شد و نیازهای آن‌ها در بخش‌های مختلف با کمک خیران، حامیان و کمیته امداد تأمین خواهد شد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۸۳۳
(دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸) ۰۹:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید