جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸
سرویس : البرز
کد خبر : ۱۷۰۵۳۰
گزارشگر : ۹۸
سرویس البرز

کارآفرینی هنرمند مجسمه‌ساز البرزی با حمایت کمیته امداد

هنرمند البرزی با حمایت کمیته امداد امام(ره) ضمن دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال و توسعه کارگاه مجسمه‌سازی برای ۱۶ هنرجو شغل ایجاد کرده است.

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸
 
 
به گزارش سایت خبری کمیته امداد، استاد مجسمه‌ساز البرزی با اشاره به اینکه در سال ۹۷ در قالب دریافت تسهیلات اشتغال از حمایت کمیته امداد برخوردار شده است گفت: من متولد ۱۳۴۵ هستم. وقتی ۹ ساله بودم و دوران دانش آموزی را می‌گذراندم، ایام اوقات فراغت خود را با گِل بازی سپری می کردم. در سن ۱۲ سالگی پدرم فوت کرد و ما سرپرست و نان‌آور خانواده را از دست دادیم. بنابراین به‌ناچار برای تامین مخارج سه خواهر، بردار و مادرم در یک کارگاه ریخته گری مشغول به‌کار شدم. به دلیل کم سن و سالی روزهای سختی را پشت سر گذاشتم چون در کارگاه مجبور بودم ماسه ها را برای قالب گیری روی سرم بگذارم و جابجا کنم ولی با این وجود کارم را با علاقه انجام می‌دادم تا جایی که بعد از چند سال به عنوان جوانترین ریخته گر شناخته شدم. 
هنرمند البرزی با بیان اینکه در سال ۱۳۶۴ و زمانی که ۱۹ ساله بوده به جبهه اعزام می‌شود  و درمناطق عملیاتی کردستان، جزیره مجنون و فکه به‌همراه خیل عظیم جوانان هم‌وطنش با دشمن غاصب نبرد کرده است گفت: در طول دوران دفاع مقدس به واسطه استشمام گاز شیمیایی خردل مجروح جنگی شدم و هم‌اکنون نیز با آسیب‌های ناشی از آن دست و پنجه نرم می‌کنم.
وی افزود: پس از بازگشت از جبهه‌ به‌دلیل علاقه‌مندی که داشتم در یک کارگاه هنرهای تجسمی تهران به‌عنوان شاگرد مشغول فعالیت شدم. در سال ۷۳ با استاد جباری مجسمه‌ساز آشنا شدم و بعد از مدتی دوره ساخت مجسمه‌های مومی را زیر نظر وی  آموزش دیدم  و موفق به اخذ مدرک رسمی شدم. زمانی‌که در کارم تبحر پیدا کردم استاد جباری از من خواستند با او همکاری کنم. تندیس سرداران شهید حاج حسین خرازی، حمید باکری و مهدی زین الدین نمونه ای از آثار بنده است.
هنرمند کارآفرین البرزی ادامه داد: سال گذشته تصمیم گرفتم برای خودم کار کنم و مستقل شوم. بنابراین یکی از اتاق‌های خانه‌ام را تبدیل به کارگاه کردم و مشغول به‌کار شدم ولی به دلیل مشکلات مالی به کمیته امداد مراجعه کردم واین نهاد پس از موافقت با طرح اشتغال کارگاه مجسمه‌سازی مبلغ پنجاه میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه به بنده پرداخت کردند.
 هم‌اکنون با گسترش فعالیت در کارگاه ۱۶ هنرجو دارم  که کار را یاد گرفتند و در منزل مجسمه می سازند و مخارج زندگیشان را با این کار تامین می کنند.   
 
تعداد بازدید : ۱,۰۱۸
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید