جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۰۵
سرویس : خراسان شمالی
کد خبر : ۱۷۰۵۵۱
گزارشگر : ۷۸
سرویس خراسان شمالی

7500 دانش‌آموز و دانشجوی نیازمند چشم‌انتظار حمایت خیران

مدیر کمیته امداد استان خراسان شمالی گفت: هفت هزار و 500 دانشجو و دانش‌آموز تحت حمایت این نهاد چشم‌انتظار کمک خیران هستند.

(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۰۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، مجید الهی راد در دیدار با مدیرکل سازمان تأمین اجتماعی بابیان اینکه هم‌اکنون شش هزار و 500 دانش‌آموز و حدود هزار دانشجو در مقاطع و سطوح مختلف تحصیلی تحت حمایت این نهاد قرار دارند، افزود: این افراد برای شروع سال تحصیلی جدید چشم‌انتظار یاری و کمک مردم و خیران هستند.
وی بابیان اینکه این نهاد به‌منظور حمایت از جامعه هدف خود در طول سال خدمات متفاوتی در قالب طرح‌ها و برنامه‌های مختلف ارائه می‌کند، ادامه داد: خدماتی نظیر کمک‌هزینه تحصیلی، تهیه اقلام موردنیاز تحصیل، شهریه، کلاس‌های تقویتی و برگزاری اردوهای مختلف زیارتی و تفریحی ازجمله خدماتی است که دانش‌آموز و دانشجویان تحت حمایت از آن بهره‌مند‌می شوند.
وی در ادامه بابیان اینکه هم‌اکنون 45 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد قرار دارند، خاطرنشان کرد: 50 درصد این افراد، زنان سرپرست خانوار هستند.
وی همچنین یادآور شد: هم‌اکنون سه هزار و 500 یتیم و سه هزار فرزند نیازمند محسنین تحت حمایت این نهاد قرار دارند که این کودکان نیز در ابتدای سال تحصیلی نیازمند کمک‌های خیران هستند.
وی در ادامه به توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت و دانشجویان فارغ‌التحصیل دانشگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: برگزاری مهارت‌های آموزشی و ایجاد شغل با پرداخت تسهیلات اشتغال ازجمله اقدامات این نهاد است.
عباس زاده، مدیرکل تأمین اجتماعی نیز وظایف و فعالیت‌های کمیته امداد در رسیدگی به حال محرومان را خطیر عنوان کرد و گفت: کمیته امداد امروز مکانی امن برای حمایت از نیازمندان محسوب می‌شود.
وی خدمات و رسیدگی کمیته امداد به محرومان را ارزشمند عنوان کرد و ادامه داد: خدمت در این نهاد توفیقی بزرگ برای امدادگران کمیته امداد است.


انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۲۹
(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۰۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید