جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۸
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۵۵۳
گزارشگر : ۸۸
سرویس گلستان
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان خبر داد

اختصاص ۱۷۷ میلیارد تومان برای توانمندسازی مددجویان گلستانی

امسال اعتباری بالغ بر ۱۷۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی برای توانمندسازی خانواده‎های تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان اختصاص یافت.

(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه کمیته امداد به‌فرمان امام خمینی (ره) در سال ۵۷ برای خدمت‎رسانی به مستضعفان و نیازمندان جامعه تشکیل شد گفت: پدیده فقر و محرومیت نیازمندان منحصر به یک کشور و یا منطقه نیست و بلکه در تمام نقاط دنیا محرومان و فقرا وجود دارند.
اسکندری افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی با توجه به آموزه‎های دینی توجه ویژه‎ای به فقرا دارد، امروزه بعد از 40 سال از پیروزی انقلاب اسلامی، نهاد کمیته امداد در سطح بسیار گسترده‎ای در سراسر ایران اسلامی در حال خدمت‎رسانی به محرومان و نیازمندان است.

وی بابیان اینکه کمیته امداد همانند یک دولت کوچک، برای گره‎گشایی از مشکلات جامعه هدف خود در حوزه‌های مختلف ورود پیداکرده است  افزود: بیش از 35 سرفصل کاری بر عهده کمیته امداد قرار دارد که مهم‎ترین سرفصل آن، توانمندسازی و کمک به ایجاد درآمد ثابت و پایدار خانوارهای تحت حمایت است.
اسکندری با توجه به حمایت این نهاد از 43 هزار و 750 زن سرپرست خانوار گفت: پرداخت کمک‌هزینه درمان و جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به گروه‎های مختلف سنی و پرداخت تسهیلات کارگشایی ازجمله سرفصل‎های خدمات‎رسانی کمیته امداد به محرومان است.
وی ادامه داد: کمیته امداد در سال‌های اخیر توانسته در حوزه اشتغال عملکرد مناسبی از خود به نمایش بگذارد و با انجام اقدامات مؤثر به خانواده‎ها کمک کرده تا روی پای خود ایستاده و درآمدزایی داشته باشند.
اسکندری بابیان تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری برای خودکفایی و خوداتکایی خانواده‎های تحت حمایت کمیته امداد افزود: این نهاد صرفاً به پرداخت تسهیلات اکتفا نمی‌کند بلکه با ارائه آموزش‌های مهارتی و حرفه‌آموزی مددجویان و پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی به آن‌ها و اجرای طرح‌هایی همچون راهبران شغلی گام‌های مؤثری برای توانمندسازی مددجویان برداشته است.
 مدیرکل کمیته امداد استان گلستان از افزایش مراجعات عمومی در شرایط سخت اقتصادی اخیر کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر 77 هزار و 500 خانوار حدود 140 هزار نفر گلستانی از خدمات کمیته امداد استان گلستان بهره‌مند‌می شوند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۶۶۷
(سه شنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۴۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید