جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۴:۳۱
سرویس : اردبیل
کد خبر : ۱۷۰۵۵۹
گزارشگر : ۹۲
سرویس اردبیل
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل:

34 درصد از مددجویان اردبیلی ساکن مناطق محروم هستند

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل گفت: 34 درصد از مددجویان تحت حمایت در مناطق محروم و مرزی سکونت دارند که با ارئه خدمات مختلف درصدد رفع مشکلات اساسی آنها هستیم.

(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین دشتی در بازدید از مناطق محروم و حاشیه‌نشین اردبیل که با همکاری قرارگاه شهید احمدی روشن بسیج دانشجویی استان صورت گرفت، با اشاره به اینکه 34 درصد از خانوار تحت حمایت در مناطق محروم سکونت دارند، گفت: رسیدگی به مناطق محروم و حاشیه‌نشین از برنامه‌های مهم و اساسی کمیته امداد استان اردبیل است که ضرورت دارد برای رفع محرومیت از منطقه، خیران و نیکوکاران بیش از پیش در تحقق این امر کمک کنند.
وی با اعلام اینکه حدود 9 هزار خانوار تحت حمایت در قالب 15 هزار نفر در مناطق محروم استان اردبیل سکونت دارند، بیان کرد: خدمت‌رسانی به مددجویان ساکن در مناطق محروم نیازمند همیاری گسترده‌تر است چرا که کمیته امداد به تنهایی نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای اساسی این اقشار آسیب‌پذیر باشد.
دشتی با بیان اینکه مددجویان اردبیلی در مناطقی با ضریب محرومیت شش، هفت و هشت ساکن شده‌اند، افزود: به دلیل بالا بودن ضریب محرومیت، لازم است تمهیدات بیشتری برای رفع مشکلات مددجویان ساکن در مناطق محروم و حاشیه‌نشین به کار گرفته شود.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه پنج میلیارد و 400 میلیون تومان در پنج ماهه نخست سال‌جاری به خانوار تحت حمایت ساکن در مناطق محروم خدمات ارائه شده است، گفت: با تلاش‌هایی که به کار گرفته‌ایم، گستره رسیدگی به خانوار تحت حمایت در مناطق محروم را وسیع‌تر کرده‌ایم تا بدین‌طریق بخش مهمی از گرفتاری‌های آنها برطرف شود.
وی بیان کرد: خانواده‌های ساکن در مناطق محروم و مرزی در شرایط مساوی، 20 درصد بیشتر از مناطق عادی و برخوردار خدمات دریافت می‌کنند.
دشتی با بیان اینکه تعمیر و بهسازی مسکن، آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، فعالیت‌های فرهنگی، کمک به امر ازدواج و ارائه تسهیلات کارگشایی از جمله خدماتی است که به مددجویان ساکن در مناطق محروم ارائه شده است، افزود: اکثر روستاهای محروم استان اردبیل در مکان‌های صعب‌العبور قرار دارند که به منظور پیشگیری از بروز مشکلات معیشتی به سبب عدم دسترسی به شهر، برنامه‌های مختلف حمایتی از سوی کمیته امداد در نظر گرفته می‌شود تا آنها با بهره‌مندی از این خدمات بتوانند به زندگی خود ادامه دهند.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اشاره به اینکه آموزش مهارت‌های اشتغال‌زایی مهم‌ترین رویکرد کمیته امداد استان اردبیل به خصوص برای مددجویان ساکن در مناطق محروم است، اعلام کرد: گروه‌های جهادی دانشجویی می توانند نقش مؤثری را در این زمینه ایفا کنند که آماده همکاری همه‌جانبه با این گروه‌ها برای ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در مناطق محروم و حاشیه‌نشین هستیم.
وی با بیان اینکه فعالیت‌های جهادی دانشجویان در مناطق محروم قابل تقدیر است، گفت: تخصصی‌تر شدن فعالیت‌های جهادی کمک شایانی را در امدادرسانی به مناطق محروم خواهد داشت که دانشجویان با طرح و ایده‌های برتر می‌توانند گام‌های موثری را در این زمینه بردارند.
دشتی با اشاره به اینکه دانشجویان جهادگر که به منظور خدمت‌رسانی به مناطق محروم اعزام می‌شوند، می‌توانند با شناسایی و معرفی افراد نیازمند، کمیته امداد را در انجام رسالت خود یاری کنند، بیان کرد: با همیاری هر چه بیشتر می‌کوشیم تا حداقل‌ترین امکانات لازم برای خانوار تحت حمایت و اقشار آسیب‌پذیر را در مناطق محروم و حاشیه‌نشین فراهم کنیم.
مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل با اعلام اینکه سامانه پیامکی ارتباط مردمی ۳۰۰۰۳۳۳۳۴۵ برای اعلام چگونگی کمک‌رسانی به اقشار آسیب‌پذیر جامعه در اختیار خیران قرار دارد، بیان کرد: نیکوکاران از طریق کد آنی‌پرداخت #045*8877* نیز می‌توانند به آسانی کمک‌های خود را به دست نیازمندان و خانوار بی‌بضاعت استان اردبیل برسانند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۹۰
(چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸) ۱۴:۳۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید