جزییات خبر

پنج شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۰۸:۰۸
سرویس : گلستان
کد خبر : ۱۷۰۵۶۴
گزارشگر : ۸۸
سرویس گلستان
اسکندری در دیدار با نماینده ولی‌فقیه استان گلستان

گزارش عملکرد شش‌ماهه کمیته امداد استان گلستان ارائه شد

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در دیدار با آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان گزارشی اجمالی از عملکرد این نهاد ارائه کرد.

(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۰۸

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، اسکندر اسکندری، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان در این دیدار گفت: کمیته امداد با پرداخت کمک‌هزینه درمان و جهیزیه، کمک‌هزینه تحصیلی، ارائه خدمات فرهنگی و آموزشی به گروه‎های مختلف سنی و پرداخت تسهیلات کارگشایی واشتغالزایی و خدمات مسکن در 35 سرفصل‎ کاری به مستضعفان و نیازمندان جامعه خدمت‌رسانی می‌کنند.
اسکندری با اشاره به تلاش بی‌وقفه کارکنان این نهاد در سیل اخیر بیان کرد: امدادگران گلستانی در شش‌ماهه نخست امسال بیش از وقت اداری سه برابر مدت مشابه سال گذشته برای کمک‌رسانی به سیل‌زدگان حضور داشتند و همچون گذشته فارغ از نگاه صرفاً اداری با تفکر انقلابی و جهادی به خدمت‌رسانی به محرومان و نیازمندان می‌پردازند.
وی افزود: امدادگران سراسر کشور با جمع‌آوری کمک‌های نقدی وغیرنقدی با اولویت تهیه لوازم ضروری منزل و جمع‌آوری کمک مالی برای بازسازی و نوسازی مسکن سیل‌زدگان در حادثه سیل اخیر یاری‌رسان ما بودند.
اسکندری بابیان اتمام عملیات اجرایی تعمیرات واحدهای مسکونی مددجویان سیل‌زده خاطرنشان کرد: علاوه بر پرداخت تسهیلات و کمک‌های بلاعوض بنیاد مسکن، به همت مسئولان کمیته امداد، مبلغ ۱۵ میلیون تومان به منازل شهری و ۱۰ میلیون تومان به منازل روستایی مددجویان سیل‌زده گلستانی کمک بلاعوض اختصاص‌یافته است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با توجه به جبران خسارت سیل اخیر به مزارع کشاورزی مددجویان بیان کرد: جبران خسارت دام‌های تلف‌شده در سیل، امهال تسهیلات و پرداخت مجدد تسهیلات اشتغال‌زایی از اقدامات این نهاد در حوزه آسیب سیل به طرح‌های اشتغال‌زایی است.
وی افزود: این نهاد باهدف کاهش نرخ بیکاری در میان جامعه مددجویی و افزایش درآمد محرومان، برنامه توانمندسازی و کمک به ایجاد درآمد پایدار خانوارهای تحت حمایت را مهم‎ترین سرفصل کاری خود قرار داده است.
اسکندری با توجه به توجیه اقتصادی توسعه اجرای طرح نوغان‌داری برای مددجویان گلستانی گفت: کمیته امداد در سال جاری با تحویل نقشه و طرح و مواد اولیه رایگان با نظارت کارشناس این نهاد به مددجویان هنرمند حوزه قالی باقی و تابلو فرش با تضمین فروش محصولات تولیدی آن‌ها در تهران، برای ایجاد سرمایه پایدار و استقلال مالی مددجویان در این حوزه گام‌های مؤثری برداشته است.
مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به وجود بسته‌های تشویقی برای کارفرمایانی که مددجویان و یا اعضای خانواده‌ تحت حمایت این نهاد را مشغول به کار کنند، گفت: کارفرمایانی که مددجویان کمیته امداد را مشغول به کار کنند، سهم بیمه آن‌ها تا دو سال توسط این نهاد پرداخت می‌شود. همچنین کارآفرینی که هر فرزند و یا اعضای تحت حمایت کمیته امداد را به‌کارگیری کند، از 40 میلیون تومان سرمایه کارآفرینی به ازای هر نفر برخوردار می‌شود.
اسکندری با ابراز خرسندی از آمار بسیار پایین آسیب‌های اجتماعی در بین گروه‌های جامعه هدف کمیته امداد خاطرنشان کرد: این نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی، برای گروه‌های هدف اعم از دختران در شرف ازدواج، زنان مطلقه، دختران بازمانده از تحصیل باهدف ارتقاء سطح بینش و آگاهی بخشی و آشنایی با آسیب‌های اجتماعی کلاس‌های آموزشی مختلف برگزار می‌کند.
وی با تأکید بر ضرورت ترویج سنت حسنه قرض‌الحسنه برای گره‌گشایی از مشکلات نیازمندان گفت: صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گلستان با مشارکت خیران در پنج‌ماهه نخست امسال به چهار هزار مددجوی گلستانی به ارزش 20 میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت کرده است.
آیت‌الله سید کاظم نور مفیدی، نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان نیز در این دیدار گفت: خدمت‌رسانی به نیازمندان توفیقی الهی است که اجر و ثواب این امر خیر، پاداش الهی دارد.
 آیت‌الله نور مفیدی، امام جمعه گرگان بیان کرد: کمک‌رسانی به مردم اگر باانگیزه و نیت رضای خداوند و خدمت به خلق باشد از بهترین کارهاست.
نماینده ولی‌فقیه در استان گلستان عنوان کرد: امدادگران گلستانی به عنوان خادمان مردم توفیق کمک‌رسانی به اقشار نیازمند و مستضعفان را فرصتی ارزشمند بدانند.

انتهای پیام
تعداد بازدید : ۵۳۰
(پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸) ۰۸:۰۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید