جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۱:۲۳
سرویس : سیستان و بلوچستان
کد خبر : ۱۷۰۶۱۱
گزارشگر : ۹۱
سرویس سیستان و بلوچستان
معاون کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد؛

برنامه‌ریزی توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای برای 7793 مددجو سیستان و بلوچستان

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال‌جاری در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی، تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای هفت هزار و 793 نفر برنامه آموزشی برنامه‌ریزی شده است.

(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۲۳

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، رمضان پودینه، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان گفت: سال‌جاری ایجاد 12 هزار فرصت شغلی با استفاده از منابع صندوق قرض الحسنه امداد ولایت، اعتبارات بند "ب" تبصره 16  قانون بودجه و قانون شتغال پایدار مناطق روستایی و راهبران شغلی و کاریابی در دست اقدام است.

وی افزود: تاپایان سال‌جاری در  مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای،جهاد دانشگاهی، تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان برای هفت هزار و 793 نفر برنامه آموزشی برنامه‌ریزی شده و آموزش رایگان داریم

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: ایجاد اشتغال از طریق فعالیت های کاریابی مددجویان به تعداد 681 نفر در سال جاری با استفاده از مراکز صنعتی و تولیدی که نیازمند به نیروی انسانی داشته و با استفاده از بسته تشویقی پرداخت تسهیلات کارفرمایی و پرداخت حق سهم کارفرما یکی دیگر از برنامه های حوزه اشتغال و خودکفایی این نهاد است.

پودینه یادآور شد: کل اعتبار تخصیصی از محل بند ب تبصره 16 قانون بودجه 160 میلیارد تومان بوده که از ابتدای مردادماه تاکنون 122 میلیارد تومان ابلاغ شده و از این طریق دو هزار و 453متقاضی تسهیلات به مبلغ 84میلیارد تومان به بانک ها معرفی شده‌اند.

وی با اشاره به اعتبارات هم افزایی بانک قرض الحسنه مهر ایران و صندوق کارآفرینی امید استان سیستان و بلوچستان اعلام کرد: کل اعتبار تخصیصی از ابتدای سال مبلغ سه میلیارد و 300 میلیون تومان ابلاغ شده که تعداد84 طرح با مبلغ یک میلیارد و 960 میلیون تومان جذب شده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان سیستان و بلوچستان با اشاره به اعتبارات اشتغال پایدار روستایی سهم این نهاد گفت: در این رابطه 618 طرح با مبلغ 24 میلیارد و 490 میلیون تومان جذب شده است.

پودینه خاطرنشان کرد: همچنین دو کارگاه آموزش گلیم بافی برای 30 نفر در منطقه محروم سفید آبه به منظور تعریف الگوی اشتغال متنوع در مناطق محروم با ضریب محرومیت بالا راه اندازی شده است.

وی افزود: یک کارگاه آموزش قالی بافی نیز برای 20 نفر در منطقه گوری بخش جزینک در حال اجرا است.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۶۳۶
(چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸) ۱۱:۲۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید