جزییات خبر

یکشنبه / ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۳:۰۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۰۶۷۴
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

جمع‌آوری 15 میلیارد تومان زکات در استان لرستان از ابتدای سال 98

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 15 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات جمع‌آوری‌ شده است

(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰

به گزارش سایت خبری کمیته امداد جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان از تحقق 89 درصدی برنامه زکات در سال جاری خبر داد و افزود: شورای زکات در روستاها و شهرستان‌های استان به‌عنوان متولی جمع‌آوری و هزینه کرد زکات زیر نظر کمیته امداد تشکیل‌شده که هدف آن توسعه و ترویج سنت حسنه پرداخت زکات واجب و زکات مستحبی می‌باشد.

وی به تعداد روستاهای دارای اقلام مشمول زکات اشاره کرد و افزود: از مجموع دو هزار 861 روستا در استان لرستان یک هزار 817 روستا شرایط پرداخت زکات رادارند.

مدیرکل کمیته امداد لرستان به همکاری سه هزار و 300 عامل افتخاری زکات در لرستان اشاره کرد و گفت: از این تعداد 370 مبلغ روحانی به‌صورت مقطعی و افتخاری در بحث ترویج احیاء فرهنگ زکات مشارکت دارند و مابقی در رده‌های روستا عامل زکات می‌باشند.

مدیرکل کمیته امداد هزینه کرد زکات را در دو سرفصل امور محرومین و پروژه‌های عمرانی عام‌المنفعه ذکر کرد و افزود: اولویت اول توزیع زکات کمک به محرومین درزمینه تهیه جهیزیه، درمان، مسکن، معیشت و کمک‌های موردی هست و در سرفصل پروژه‌های عمرانی احداث، بازسازی، تعمیر و تجهیز مساجد، خانه عالم، غسالخانه، حسینیه و سایر پروژه‌ها با تصویب شورای زکات هزینه می‌شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۴
(یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸) ۱۳:۰۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید