جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ / ۱۲:۱۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۰۷۸۷
گزارشگر : ۵
سرویس اجتماعی
در دیدار رئیس کمیته امداد با استاندار قم مطرح شد؛

راه‌اندازی واحد ویژه بانوان در کمیته امداد استان قم/ ضرورت ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان

رئیس کمیته امداد از ایجاد واحد ویژه ارائه خدمات به زنان سرپرست خانوار در کمیته امداد استان قم خبر داد و گفت: در این واحد بانوان مددکار خدمات مورد نیاز برای زنان سرپرست خانوار را ارائه می‌کنند.

(پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۱۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، سیدمرتضی بختیاری در دیدار استاندار قم، با اشاره به ضرورت ایجاد درآمد پایدار و اشتغال با ثبات برای خانواده‌‌‌‌های تحت حمایت گفت: دولت در سال‌های اخیر در حوزه اشتغال‌زایی کمک خوبی به کمیته امداد داده است و از برنامه مشخص شده در این زمینه جلوتر هستیم.

وی با بیان اینکه امسال 3500 میلیارد تومان اعتبار، سهم کمیته امداد در زمینه تسهیلات اشتغال‌زایی است، تصریح کرد: استان قم در بحث اشتغال موفق بوده است و 1410 اشتغال در سال گذشته برای مددجویان استان ایجاد شده است.

رئیس کمیته امداد با اشاره به فعالیت واحد بانوان در کمیته امداد استان قم تصریح کرد: سهم بالایی از مددجویان کمیته امداد زنان سرپرست خانوار هستند که در این راستا واحدی در قم راه‌اندازی شده تا خدمات مرتبط با آنان را بانوان مددکار ارائه کنند.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی برای ایجاد مدل‌های جدید اشتغال تصریح کرد: رهبری بر توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان تاکید داشتند و در همین راستا به دنبال این هستیم که انواع جدیدی از اشتغال را دنبال کنیم.

بهرام سرمست، استاندار قم نیز در این دیدار با بیان اینکه خدمت به مددجویان کمیته امداد توفیقی برای مسئولان دولتی است، اظهار کرد: رویکردی که در کمیته امداد در راستای توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان آغاز شده بسیار رویکرد درستی است و باید با قدرت پیگیری شود.

سرمست خاطرنشان کرد: تا زمانی که خانواده‌ها از نظر مهارت‌های زندگی و شغلی توانمند نشوند به اهداف اصلی خود نمی‌رسیم و در استان قم این رویکرد به خوبی پیگیری می‌شود.

استاندار قم خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی که مقام معظم  رهبری تاکید دارند از همین کارگاه‌های کوچک شروع می‌شود و مرتبط با افرادی است که آسیب‌پذیر هم هستند.

 وی با اشاره به اهمیت ایجاد اشتغال برای بانوان گفت: با این کار هم قشری آسیب‌پذیر را نجات داده و هم کمک به آموزش و تربیت آیندگان خواهند کرد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۳۰۱
(پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸) ۱۲:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید