جزییات خبر

چهارشنبه / ۳ مهر ۱۳۹۸ / ۱۰:۵۴
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۰۹۲۰
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

بهره‌مندی 61 هزار خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد لرستان

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: 61 هزار خانوار با سرپرست سالمند از خدمات حمایتی و اجتماعی این نهاد در لرستان بهره‌مند هستند.

(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۵۴

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به لزوم حمایت مادی و معنوی از سالمندان بی‌بضاعت گفت: ملاک سالمندی جهت تحت حمایتی این نهاد توسط شهید رجایی در طرحی به همین عنوان با موضوع حمایت از سالمندان بالای شصت سال بناشده و در صورت استحقاق تحت حمایت قرار می‌گیرند.

وی آمار خانوار مددجویان تحت حمایت با سرپرست سالمند را 61 هزار خانوار ذکر کرد و افزود: از مجموع این آمار چهل‌وهشت هزار 350 خانوار به‌صورت معیشت بگیر از کلیه خدمات شامل: کمک‌هزینه معیشتی، کمک‌هزینه درمان، اشتغال، مسکن، وام کارگشایی، فرهنگی، خدمات تحصیلی فرزندان، جهیزیه دختران و سایر سرفصل‌ها بهره‌مند می‌باشند.

مدیرکل کمیته امداد با تأکید بر ارائه خدمات موردی به سالمندان غیر تحت حمایت گفت: دوازده هزار و 650 خانوار به‌صورت موردی خدماتی شامل: تسهیلات خوداشتغالی، درمان، کمک‌هزینه معیشتی دریافت می‌نمایند.

محمدی فارسانی با اشاره به اینکه 28 هزار و 555 نفر از سالمندان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند گفت: شرایط خاص دوران سالمندی و حمایت از این قشر حائز اهمیت بوده وزنان سرپرست سالمند ازنظر معیشتی و دریافت کمک‌های حمایتی در اولویت می‌باشند.

وی با تأکید بر احترام به سالمندان در سطوح مختلف این نهاد به برنامه‌های هفته تکریم سالمندان اشاره کرد و افزود: سرکشی به سالمندان زمین‌گیر، توزیع بسته‌های بهداشتی، تجلیل از سالمندان موفق درزمینه: فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و برپایی ایستگاه سلامت از برنامه‌های کمیته امداد در هفته تکریم سالمندان سوم تا نهم مهرماه می باشد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۲۹۱
(چهارشنبه ۳ مهر ۱۳۹۸) ۱۰:۵۴
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید