جزییات خبر

سه شنبه / ۹ مهر ۱۳۹۸ / ۰۹:۴۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۱۰۲۵
گزارشگر : ۵
سرویس حمایت
معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد:

یک چهارم سالمندان کشور تحت حمایت کمیته امداد هستند+اینفوگرافیک

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با بیان اینکه سالمندان حدود 40 درصد جامعه تحت حمایت کمیته امداد را تشکیل می‌دهند، گفت: بیش از یک میلیون و 600 هزار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد بهره‌مند هستند.

(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۵

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، حسین خدرویسی با اشاره به اینکه براساس آمار سرشماری سال 95 کشور حدود 7.5 میلیون نفر از جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند، افزود: از این تعداد یک میلیون و 643 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی ارزش خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت در سال گذشته را 138 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در سال 98 حدود 160 میلیارد ریال اعتبار برای ارائه خدمات به مددجویان سالمند پیش‌بینی شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد خدمات عمومی همچون کمک معیشت، خدمات درمانی و بهداشتی، توانبخشی، خدمات مسکن و برنامه‌های فرهنگی را از جمله خدمات ارائه شده به سالمندان تحت حمایت دانست و خاطرنشان کرد: برخی خدمات ویژه همچون سبد غذایی و خدمات نگهداری نیز به سالمندان تحت پوشش ارائه می‌شود.

خدرویسی با تاکید بر اینکه حدود یک میلیون نفر از سالمندان تحت حمایت امداد در مناطق روستایی سکونت دارند، اضافه کرد: همچنین 681 هزار نفر از مددجویان سالمند، ساکن مناطق محروم کشور هستند که این مساله حمایت‌های بیش‌تر از سالمندان را ضروری می‌کند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد با اشاره به اینکه حدود 40 درصد جامعه تحت حمایت کمیته امداد را سالمندان تشکیل می‌دهند، گفت: از این تعداد 62 درصد در سنین 60 تا 74 سال، 35 درصد در سنین 75 تا 90 سال و 3 درصد در سنین بالای 90 سال هستند.

 

اینفوگرافیک سالمندان

انتهای پیام   

تعداد بازدید : ۲,۱۸۶
(سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸) ۰۹:۴۵
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید