جزییات خبر

شنبه / ۱۸ آبان ۱۳۹۸ / ۱۲:۴۹
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۱۷۰۱
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

یک هزار و 200 نوعروس کمیته امداد هدیه ازدواج دریافت کردند

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1200 نوعروس تحت حمایت این نهاد کمک‌هزینه ازدواج 50 میلیون ریالی دریافت کردند.

(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۹

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به ترویج ازدواج آسان و پایدار و کمک به توانمندسازی خانوارها از طریق پرداخت تسهیلات و آموزش گفت: به زوج‌های جوان تحت حمایت کمک‌هزینه بلاعوض جهیزیه، وام قرض‌الحسنه و اشتغال پرداخت می‌شود.

وی با تأکید بر نقش و اهمیت مشاوره پیش از ازدواج به جوانان و خانوارهای تحت حمایت گفت: باهدف ترغیب ازدواج آسان و پایدار برای زوجین دوره‌های آموزش مشاوره فردی و گروهی خانواده، مهارت‌های زندگی و راهکارهایی باهدف خوداتکایی و توانمند  سازی فکری درزمینه اشتغال و گسترش فرهنگ کارآفرینی برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد به نحوه دریافت خدمات جهیزیه و تسهیلات مرتبط با نوعروسان اشاره کرد و گفت: دریافت‌کنندگان این خدمت شامل فرزندان دختر و پسر خانواده‌های تحت پوشش، زنان سرپرست خانوار ازدواج مجدد و دختران نیازمند غیر تحت پوشش نیازمند بعد از بررسی مددکاری می باشد.

وی با تأکید بر اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون پنج میلیارد و 350 میلیون تومان به یک هزار و 200 نوعروس و دامادهای تحت حمایت پرداخت‌شده افزود: از این مبلغ پانصد میلیون تومان توسط خیران اهدا و مابقی از محل هدفمندی یارانه و اعتبارات دولتی تأمین‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد با اشاره به اینکه یک 1473 نوعروس استان در نوبت دریافت کمک‌هزینه ازدواج هستند و اعتبار مورد نیاز شش میلیارد و 300 میلیون تومان است، افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند با مراجعه به ادارات کمیته امداد یا شماره‌گیری #066*8877* در این امر خداپسندانه شرکت کنند.

انتهای پیام

روابط عمومی کمیته امداداستان لرستان
تعداد بازدید : ۷۶۵
(شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸) ۱۲:۴۹
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید