جزییات خبر

شنبه / ۴ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۲:۴۳
سرویس : حقوقی و امور مجلس
کد خبر : ۱۷۶۲۸۱
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حقوقی و امور مجلس
در نشست کمیسیون اجتماعی مجلس با رئیس کمیته امداد عنوان شد؛

همکاری مجلس شورای اسلامی و کمیته امداد برای توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت

در نشست مشترک کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی و رئیس کمیته امداد، بر ضرورت ایجاد اشتغال پایدار و توانمندسازی مددجویان امداد تاکید شد.

(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۳

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، نشست کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با حضور سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد برگزارشد.

در این جلسه علاوه بر تشریح مسایل و مشکلات خانواده‌های تحت حمایت، برنامه‌ها و راهکارهای کمیته امداد برای خودکفایی مددجویان مورد بررسی قرار گرفت.

رئیس کمیته امداد در این نشست با ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در حوزه اشتغال و خودکفایی مددجویان، بر نقش و جایگاه ویژه مجلس در تصویب قوانین به نفع اقشار محروم جامعه تاکید کرد و گفت: کمیته امداد سال گذشته موفق به ایجاد 175 هزار فرصت شغلی برای جامعه هدف شد و برنامه امسال این نهاد تولید 200 هزار شغل است که برای تحقق این هدف نیازمند همراهی مجلس به ویژه در تخصیص اعتبارات مصوب امداد هستیم.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس نیز در این نشست ضمن قدردانی از اقدامات کمیته امداد در تزریق روحیه امید و اعتماد به نفس در میان مددجویان، بر اهمیت توجه به مددجویان روستایی به عنوان محور و مولد ایجاد اشتغال در کشور تاکید کردند.

اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس فعالیت‌های کمیته امداد در حمایت از محرومان جامعه را موجب تقویت سرمایه اجتماعی در جامعه دانستند و خواستار تعامل بیشتر دولت و مجلس با این نهاد برای افزایش کیفیت خدمات به خانواده‌های تحت حمایت شدند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۰۳
(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۲:۴۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید