جزییات خبر

شنبه / ۴ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۷
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۶۲۹۲
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اشتغال
با حضور قائم‌مقام کمیته امداد؛

نخستین مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد در همدان افتتاح شد

با حضور قائم‌مقام کمیته امداد، نخستین مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد در استان همدان افتتاح شد.

(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۱۷

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد،  مرکز نوآوری اجتماعی کمیته امداد با حضور قائم‌مقام این نهاد، مدیرکل کمیته امداد استان همدان و حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از طریق ویدئوکنفرانس، افتتاح شد.

قائم‌مقام کمیته امداد در حاشیه این مراسم با بیان اینکه مقابله با فقر و توانمندسازی مددجویان رویکرد اصلی کمیته امداد است، گفت: مهم‌ترین ابزار کمیته امداد در خودکفایی مددجویان، توانمندسازی و ایجاد شغل از طریق مشاغل نوین و دانش‌بنیان است. 

وی با بیان اینکه کمیته امداد به دنبال توسعه شغل‌های با درآمد پایدار برای مددجویان است، ادامه داد: بررسی‌ها نشان می‌دهد شغل‌هایی که اساس فناورانه و دانش‌بنیان دارند، هم پایدارتر بوده و هم به درآمدهای مکفی منجر می‌شود.

صمصامی با اشاره به افتتاح نخستین مرکز نوآوری اجتماعی کشور در همدان خاطرنشان کرد: هدف ار راه‌اندازی این مرکز، تشویق فعالیت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌هایی با ایده‌های جدید و ثبت و تجاری‌سازی این ایده‌ها تا رسیدن به درآمدهای پایدار است.

قائم‌مقام کمیته امداد با تأکید بر اینکه در آینده مراکز نوآوری در دیگر استان‌های کشور نیز گسترش می‌یابد، تصریح کرد: یکی از برنامه‌های کمیته امداد دانش‌بنیان شدن فعالیت‌هاست زیرا مبارزه با فقر نیازمند استفاده از تمام فرآیند‌ها و رویکردهای علمی است.

صمصامی با تاکید بر اینکه استفاده از فعالیت‌های سنتی برای ایجاد اشتغال پایدار دیگر پاسخگوی نیازهای کشور نیست، افزود: تاکنون چندین ایده در این مرکز مورد پذیرش قرار گرفته که امیدواریم فرآیند ثبت و حمایت از ایده‌ها، به سرعت عملیاتی شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۴۸۷
(شنبه ۴ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۵:۱۷
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید