جزییات خبر

دوشنبه / ۶ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۱۳:۳۸
سرویس : اشتغال
کد خبر : ۱۷۶۳۴۸
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس اشتغال
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد خبر داد:

برگزاری جشنواره «صنایع روستادوست» با هدف افزایش بهره‌وری و درآمد مشاغل روستایی

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد از آغاز ثبت نام برای حضور در جشنواره «صنایع روستادوست» خبر داد و گفت: این جشنواره با هدف ورود فناوری‌های نوآورانه و دانش‌بنیان به کسب و کارهای روستایی و افزایش درآمد این مشاغل برگزار می‌شود.

(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، حجت‌الله عبدالملکی با اشاره به برگزاری جشنواره صنایع روستادوست گفت: ثبت نام در این جشنواره از امروز به طور رسمی آغاز خواهد شد و مخترعان، مبتکران، شرکت‌های دانش‌بنیان و افرادی که دارای ایده و خلاقیتی جدید برای کسب و کارهای روستایی هستند، می‌توانند با مراجعه به سایت emdad.ir در این جشنواره ثبت نام کنند.
 
وی با بیان اینکه بهره‌وری و درآمد پایین از عوامل بی‌انگیزگی روستائیان برای تداوم کسب و کارهای روستایی و مهاجرت آنان به شهرها است، ادامه داد: ورود دانش و فناوری‌های نوین به کسب و کارهای روستایی می‌تواند بهره‌وری مشاغل روستایی و سطح درآمد روستاییان را بالا برده و انگیزه برای ایجاد کسب و کارهای جدید و تداوم فعالیت در مشاغل فعلی را افزایش دهد.
 
عبدالملکی در تشریح ویژگی‌های صنایع روستادوست گفت: صنایع روستادوست به عنوان یک مفهوم ابداعی توسط کمیته امداد، صنایعی را شامل می‌شود که دارای سه ویژگی بارز هستند. نخستین ویژگی اینکه این صنایع در مقیاس کوچک و روستایی و به صورت خانگی یا کارگاهی به صرفه هستند، همچنین صنایع نوآورانه‌ای هستند که عنصر خلاقیت را در خود دارند و در نهایت تکنولوژی و فناوری آنها ساده است و سرویس و خدمات مورد نیاز آنها در روستا قابل دسترس بوده و تامین آن نیازی به مراجعه به شهرهای بزرگ ندارد.   
 
عبدالملکی ادامه داد: در حال حاضر با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و چندین شرکت دانش‌بنیان همکاری داریم و امیدواریم با برگزاری این جشنواره، کسب و کار و اشتغال روستایی را به سمت نوین و نوآورانه شدن پیش ببریم و باعث افزایش بهره و سطح درآمد روستاییان شویم.
 
وی افزود: علاوه بر خدمات ارائه شده در زمان برگزاری نمایشگاه، کمیته امداد همواره از ایده‌های برتر حمایت لازم را انجام خواهد داد و با سرمایه‌گزاری و در اختیار گذاشتن امکانات لازم، زمینه ورود نوآوری به کسب و کارهای روستایی فراهم خواهد کرد.
 
معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد در خصوص جوایز نفرات برتر و صنایع و ایده‌های منتخب این جشنواره گفت: نفرات برتر این جشنواره علاوه بر دریافت جایزه نقدی، فرصت پیدا خواهند کرد تا در نمایشگاهی که مهرماه امسال برگزار می‌شود، ضمن معرفی صنایع و تجهیزات خود، برای بازاریابی و فروش محصولات خود اقدام کنند. عبدالملکی تاکید کرد: همچنین کمیته امداد خریدار اصلی دستگاه‌ها و تجهیزاتی خواهد بود که برای ایجاد و ارتقای اشتغال و کسب و کار روستایی مفید باشد.

 

انتهای پیام

 
تعداد بازدید : ۱,۶۴۳
(دوشنبه ۶ اَمرداد ۱۳۹۹) ۱۳:۳۸
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید