جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۱۵
سرویس : حمایت
کد خبر : ۱۷۶۵۶۲
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس حمایت
با حضور رئیس کمیته امداد؛

اداره حمایتی بانوان کمیته امداد استان قم افتتاح شد

اداره حمایتی بانوان کمیته امداد استان قم با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

(چهارشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۲۱:۱۵

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، همزمان با دهه ولایت و عید سعید غدیر، اداره حمایتی کمیته امداد بانوان استان قم با حضور رئیس کمیته امداد افتتاح شد.

سیدمرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد در مراسم بهره‌برداری از ساختمان حمایتی کمیته امداد بانوان استان قم، با بیان اینکه حدود یک میلیون و 200 هزار نفر از مددجویان کمیته امداد، زنان سرپرست خانوار هستند، گفت: ساختمان حمایتی کمیته امداد بانوان با هدف تکریم و رعایت حریم خصوصی بانوان مددجو در استان قم افتتاح شد.

وی خدمت به محرومان را وظیفه ذاتی امدادگران و ادامه مسیر اهل بیت و حضرت معصومه (س) دانست و ادامه داد: تمام کارکنان اداره بانوان از میان بانوان امدادگر هستند و امیدواریم این الگو که به صورت پایلوت در قم آغاز شده است، در همه ادارت کل استانی کمیته امداد برقرار شود.

رئیس کمیته امداد که به منظور بررسی وضعیت خدمات‌رسانی به مددجویان، به استان قم سفر کرده است، با آیت‌الله سعیدی، امام جمعه قم و تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) دیدار کرد.

وی در این دیدار ضمن ارائه گزارشی از عملکرد این نهاد در مرحله نخست پویش ایران همدل گفت: پویش ایران همدل به فرمان رهبر معظم انقلاب شکل گرفت و پس از فرمایشات ایشان برای راه‌اندازی رزمایش مواسات، همدلی و کمک مومنانه، بی‌سابقه‌ترین پویش مردمی در تاریخ انقلاب اسلامی از سوی مردم و نهادها رقم خورد.

آیت‌الله سعیدی نیز در این دیدار خدمات کمیته امداد در کشور را بسیار ارزشمند برشمرد و گفت: مدیرانی که از گذشته تاکنون در این مجموعه خدمت‌گزار مردم بوده‌اند، افراد خوب و شایسته‌ای بوده‌اند.

وی با اشاره به دستورات الهی در قرآن و آموزه‌های دینی برای کمک به نیازمندان گفت: اهل بیت (ع) در زندگی فردی و اجتماعی چه زمانی که در حکومت بودند و چه زمانی که نبودند به امدادرسانی به محرومان توجه بسیار داشتند.

تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س) با تأکید بر اینکه کمیته امداد برخاسته از نگاه امیرالمومنین (ع) به فقرا است، خاطرنشان کرد: یکی از جلوه‌های حکومت علوی که در قرآن کریم به آن اشاره شده است، آیه «ویطعمون اطعام» است که شما امدادگران این نهاد مقدس به آن می‌پردازید.

امام جمعه قم با بیان اینکه در کمیته امداد نگاهتان و کارهایتان جز برای خدا نباشد، گفت: باید کارها و خدمات خود را به مردم اطلاع دهید، نکند مردم و افرادی که از شما خدمت می‌گیرند از اصل خدمت شما بی‌خبر باشند.

آیت‌الله سعیدی، نیت پاک و خوش‌رفتاری امدادگران کمیته امداد را از ویژگی‌های برجسته این نهاد برشمرد و اظهار کرد: در کمیته امداد فقط کمک مالی به افراد نمی‌شود بلکه طرح‌های بدیع و راهبردی، خدمات این نهاد را برجسته کرده است.

 انتهای پیام


تعداد بازدید : ۲,۳۵۷
(چهارشنبه ۱۵ اَمرداد ۱۳۹۹) ۲۱:۱۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید