جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۶ شهریور ۱۳۹۹ / ۱۲:۰۶
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۷۳۷۵
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان
مدیرکل کمیته امداد لرستان؛

بیش از ۱۰ هزار نفر در قالب فرزندان ایتام و محسنین در استان تحت حمایت کمیته امداد هستند

مدیرکل کمیته امداد استان لرستان گفت: 10 هزار 342 نفر در قالب فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان هستند

(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۰۶

به گزارش پایگاه خبری کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد استان لرستان در جلسه با ولیزاده معاونت منابع انسانی استانداری و دریکوند رئیس بازرسی استانداری لرستان با بیان اینکه بحث ایتام‌و محسنین از برنامه های مهمی است که کمیته امداد دنبال می‌کند، گفت: مجموعه امداد از سالهای قبل به دنبال حامی برای این افراد بوده است.

وی افزود: تعداد فرزندان در قالب ایتام و محسنین که تحت حمایت کمیته امداد لرستان هستند مجموعا 10 هزار 342  نفر می باشد

مدیرکل کمیته امداد استان به طرح محسنین اشاره کرد و گفت:  کسانی که والدین آنها به علت بیماری های صعب العلاج، کهولت سن، زندانی بودن و..‌. نمی توانند به درستی از آنها سرپرستی کنند در قالب طرح محسنین تحت حمایت قرار می­گیرند که تعداد افراد تحت حمایت این طرح در استان ۴۳۱۳ می باشد.

وی ضمن اشاره به تعداد ۶۴۰۰ نفر در قالب ایتام تحت حمایت کمیته امداد لرستان، گفت: سال قبل با وجود سیل گسترده، خیران از سراسر کشور و تعداد قابل توجهی نیز در خارج از کشور به فرزندان ایتام و محسنین کمک نمودند

محمدی فارسانی خاطرنشان ساخت: سال ۹۸ مردم و خیران داخل و خارج از کشور، مبلغی حدود ۲۸ میلیارد تومان در راستای ایتام و محسنین در قالب وجه نقد و کالا به کمیته امداد کمک کردند.

وی به مجموع حامیان در سال گذشته اشاره کرد و گفت: ۱۳ تا ۱۴ هزار حامی شناسایی شدند که به صورت ماهانه مبالغ مورد نظر خودرابه حساب فرزندان معنوی خود واریز کردند

مدیرکل‌کمیته ‌امداد لرستان به طرح پیشنهادی کمیته امداد به رئیس جمهوری اشاره کرد و افزود: در طرح پیشنهادی کارمندان دولت با پرداخت مبلغ ماهیانه برای فرزندان ایتام و محسنین در شرایط گرانی، تورم، کرونا و ... در مسیر خیر قرار خواهند گرفت.

وی تصریح ساخت: در صورت همکاری عزیزان، با توجه به جمعیت بیش از ۵۳ هزار نفری کارمندان استان، از محل کارمندی اتفاقات خوبی برای فرزندان نیازمند خواهد افتاد.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۱,۴۳۳
(چهارشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۹) ۱۲:۰۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید