جزییات خبر

شنبه / ۱۲ مهر ۱۳۹۹ / ۰۹:۵۳
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۷۷۲۲
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

بهره‌مندی 83 هزار خانوار سالمند از خدمات حمایتی کمیته امداد لرستان

معاون حمایت و سلامت امداد لرستان گفت: 83 هزار خانوار سالمند از خدمات حمایتی و اجتماعی این نهاد در لرستان بهره‌مند هستند.

(شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۳

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، فاطمه فولادی معاون حمایت وسلامت کمیته امداد لرستان با اشاره به لزوم حمایت مادی و معنوی از سالمندان بی‌بضاعت گفت: ملاک سالمندی جهت تحت حمایتی این نهاد توسط شهید رجایی در طرحی به همین عنوان با موضوع حمایت از سالمندان بالای شصت سال بناشده و در صورت استحقاق تحت حمایت قرار می‌گیرند.

وی آمار خانوار مددجویان تحت حمایت سالمند را 83 هزار خانوار ذکر کرد و افزود: خدماتی که به سالمندان ارائه میگردد، شامل: کمک‌هزینه معیشتی، کمک‌هزینه درمان، اشتغال، مسکن، وام کارگشایی، فرهنگی، خدمات تحصیلی فرزندان، جهیزیه دختران و سایر سرفصل‌ها بهره‌مند می‌باشند.

فولادی با تأکید بر ارائه خدمات موردی به سالمندان غیر تحت حمایت گفت: 60درصد جمعیت سالمندان روستایی هستند که از تمام خدمات امداد استفاده می کنند.

معاون حمایت وسلامت با اشاره به اینکه 46 هزار و 258 نفر از سالمندان تحت حمایت زنان سرپرست خانوار هستند گفت: شرایط خاص دوران سالمندی و حمایت از این قشر حائز اهمیت بوده وزنان سرپرست سالمند ازنظر معیشتی و دریافت کمک‌های حمایتی در اولویت می‌باشند.

وی با تأکید بر احترام به سالمندان در سطوح مختلف این نهاد به برنامه‌های هفته تکریم سالمندان اشاره کرد و افزود: سرکشی به سالمندان زمین‌گیر، توزیع بسته‌های بهداشتی، در سراسر استان توسط روسای ادارات تابعه و در استان توسط مدیرکل، قائم مقام و معاون حمایت امدادانجام گردید.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۵۲
(شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۹) ۰۹:۵۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید