جزییات خبر

سه شنبه / ۱۵ مهر ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۶
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۷۷۹۷
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

۱۰۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد لرستان شاخص میزان فقر استان است

مدیرکل کمیته امداد لرستان در جلسه با مجمع نمایندگان استان گفت: از مجموع ۵۵۰ هزار خانوار لرستانی ۱۰۸ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد، از خدمات آن بهره مند می شوند‌.

(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۴۶

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد، جاسم محمدی فارسانی با اشاره به تعداد ۱۰۸ هزاری تحت پوشش کمیته امداد از مجموع ۵۵۰ هزار خانواری لرستان، اظهار داشت: مجموعا ۲۳۴ هزار نفر مددجوی عادی و تعدادی نیز از طریق تبصره ۱۴ که پس از اعمال تحریم های سال ۹۷ وارد کمیته امداد شدند، از خدمات مجموعه امداد بهره مند می شوند.

وی افزود: تعداد ۱۰۸ هزار خانوار تحت‌پوشش شاخصی برای میزان محرومیت و فقر در استان است.

مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه سال ۹۴ کل اعتبارات مجموعه امداد لرستان ۱۲۵ میلیارد تومان بود و سال ۹۸ این عدد از مرز ۷۶۰ میلیارد تومان عبور کرد، گفت: یکی از ضعف ها عدم توزیع بودجه متناسب با فقر بود که با حضور مهندس فتاح و رایزنی ها سهم لرستان از اعتبارات افزایش چشمگیری یافت.

وی تصریح کرد: سال گذشته حدود ۳۲۰۰ فقره کمک هزینه جهیزیه و ازدواج پرداخت شد.

محمدی فارسانی ضمن اشاره به صندوق امداد و ولایت در پرداخت وام های کارگشایی، تسهیلات خودکفایی و ..‌‌. خاطرنشان ساخت: در جریان سال گذشته و وقوع سیلاب ها این صندوق خدمات بسیاری به نیازمندان و محرومین ارائه داده است از جمله اینکه ۱۵۳ میلیارد تومان به محرومین پرداخت کرده است.

وی تعداد خانه های ساخته شده برای مددحویان در جریان سیلاب ۹۸ را حدود ۲۵۵۰ واحد برشمرد و ادامه داد: همچنین ۳۰۰۰ واحد مددجویان تعمیر شد که بخش هایی از کمک های آن توسط خیرین صورت گرفت.

مدیرکل کمیته امداد لرستان با بیان اینکه مجموعه کمیته امداد استان با توجه به جمعیت ۵۰ هزاری زنان سرپرست خانوار به دنبال اقتصاد خرد و مشاغل خرد است، گفت: سال گذشته ۱۴۰ میلیارد تومان تسهیلات در قالب وام اشتغال پرداخت شده که امسال این رقم به ۲۲۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی در ادامه به برخی آمار و ارقام کمیته امداد لرستان از جمله درآمد ۱۳۴ میلیارد تومانی از قِبَل زکوات، صدقات، مراکز نیکوکاری و طرح اکرام، ایتام و محسنین، جمعیت ۱۶ هزار نفری دانش آموزی و دانشجویی کمیته امداد استان، کمک بلاعوض به سیلزدگان به مبلغ مجموعا ۱۱/۵ میلیارد تومان، و .... اشاره نمود.

محمدی فارسانی افزود: کمیته امداد و بنیاد مستضعفان ۲۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان به مددجویان و نیازمندان برای حل و فصل مسائل مربوط به کرونا هزینه نموده اند‌.

وی در پایان ضمن درخواست از دولت، نماینده ولی فقیه در استان و نمایندگان برای هماهنگی هر چه بیشتر در موارد مختلف، گفت: اگر در لرستان صدایی واحد وجود داشته باشد می توان با گرفتن اعتبارات بیشتر در راستای برداشتن مشکلات و چالش ها قدم برداشت.

انتهای پیام


تعداد بازدید : ۷۸۱
(سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹) ۰۸:۴۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید