جزییات خبر

یکشنبه / ۱۱ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۱
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۸۲۷۵
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

‌‌تاکید مدیرکل کمیته امداد لرستان بر همکاری صداوسیما برای فرهنگسازی در نهضت زکات

مدیرکل کمیته امدار لرستان بر همکاری صدا و سیما با این نهاد در فرهنگسازی در احیای نهضت زکات تاکید کرد.

(یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۵۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کمیته امداد،جاسم محمدی فارسانی مدیرکل کمیته امداد لرستان در نشستی با مدیرکل صدا و سیمای استان داشتند، گفت: صدا وسیما در فرهنگ سازی و احیای زکات نقش بسزایی دارد.

وی افزود: تولید برنامه های فشرده و چند دقیقه ای در روزهای مشخص با محوریت احادیث و روایات در باب زکات، اکرام و ..‌‌. در رادیو بسیار مفید خواهند بود.

مدیرکل کمیته امداد لرستان تصریح ساخت: حدود ۱۵۰ روحانی در مناطق روستایی و بخش های محروم، و ۱۱۰ روحانی در قالب طرح هجرت مربوط به حوزه علمیه ارتباط مستقیمی در جمع آوری زکات دارند لذا ظرفیت خوبی برای صدا و سیما در تولید محتوا در زمینه مربوطه می باشند.

وی در بخش دیگر سخنان خود به جمعیت ۱۰۷ هزار خانواری(حدود ۲۳۷ هزار نفر) لرستان که تحت پوشش کمیته امداد هستند اشاره کرد و اضافه کرد: همچنین ۱۰۵۰۰ نفر ایتام و محسنین لرستانی با حدود ۳۰ هزار نفر حامی در داخل و خارج از استان یا کشور وجود دارد.

محمدی فارسانی عنوان ساخت: با توجه به جمعیت ۵۲ هزار کارمندی استان، طرحی در قالب "هرکارمند یک‌حامی معنوی" مطرح شد که فرهنگسازی وسیعی در این زمینه و در راس آن همکاری صدا و سیما را می طلبد.

وی در پایان ضمن بیان اینکه سال گذشته میزان کمک به ایتام و محسنین حدود ۲۳ میلیارد تومان بوده، گفت: میانگین کمک به بچه های ایتام و محسنین ماهیانه حدود ۲۳۰۰۰۰ تومان است و در صدد هستیم امسال این میزان را به۷۰۰ هزار تومان افزایش دهیم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۱۰
(یکشنبه ۱۱ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۵۱
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید