جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۸ آبان ۱۳۹۹ / ۰۸:۴۰
سرویس : لرستان
کد خبر : ۱۷۸۶۲۲
گزارشگر : ۱۰۲
سرویس لرستان

بالارفتن سرانه کمک به فرزندان ایتام و محسنین با اجرای طرح "هرکارمند یک حامی معنوی"

مدیرکل کمیته امداد لرستان گفت: با اجرای طرح "هر کارمند یک حامی معنوی" سرانه کمک به فرزندان ایتام و محسنین از ۲۴۰ هزار تومان به سرانه کشوری ۵۰۰ هزار تومان نزدیک می شود‌.

(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۴۰

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی امداد، جاسم‌محمدی فارسانی، مدیرکل کمیته امداد لرستان در دیدار با فرمانده نیروی انتظامی استان، ضمن اعلام اینکه در اردیبهشت ۹۷ و همزمان با تحریم های ظالمانه آمریکا علیه کشور، میزان مراجعه به کمیته امداد دو برابر شد، افزود: می توان گفت با همه گیر شدن ویروس کرونا این تعداد به سه برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: از اسفند سال گذشته حدود ۱۲ هزار نفر در قالب تبصره ۱۴ به جمعیت کمیته امداد لرستان اضافه شده است.
مدیرکل کمیته امداد لرستان با تاکید بر اینکه درآمدهای امداد کفاف این‌حجم گسترده از مراجعه کنندگان را نمی دهد، گفت: این نهاد همواره در بعضی طرح ها و برنامه ها در جستجوی راههایی برای همکاری سایر دستگاه ها در بحث حل و فصل موضوعات مربوط به نیازمندان و مستضعفین بوده است.

وی پس از برشمردن تعداد۱۰۵۰۰ نفری فرزندان ایتام و نیازمندان، خاطرنشان ساخت: از این تعداد حدود ۷۰۰۰ کودک یتیم و ۳۵۰۰ کودک دیگر دارای پدرانی با بیماری های صعب العلاج، سالمند، زندانی و .... می باشند که قادر به تامین مایحتاج آنها نیستند.

محمدی فارسانی در ادامه گفت: یکی از طرح های پیشنهادی کمیته امداد طرح " هر کارمند یک حامی معنوی" می باشد و کارمندان می توانند با حداقل مبلغ ۵۰۰۰۰ تومان به این فرزندان ایتام و محسنین کمک نمایند.

وی تاکید کرد: برای هر یک از این فرزندان شناسنامه ای تهیه، و مشخصات کامل آنها در آن درج شده، کارمندان می توانند کمک های خود را بصورت مستقیم به کارت آنها واریز نمایند‌.

مدیرکل کمیته امداد لرستان اظهار امیدواری کرد: با انجام این طرح سرانه کمک به فرزندان ایتام و نیازمندان که اکنون حدود ۲۴۰۰۰۰ تومان در لرستان است به سرانه کشوری یعنی ۵۰۰ هزار تومان نزدیک شود.

وی گفت: اجرای این طرح علاوه بر اینکه سقف کمک های نقدی و کالایی به نیازمندان را بالا می برد، بنای یک کار معنوی در خانواده های را پی ریزی می کند.

 

محمدی فارسانی در بخش دیگری از سخنان خود ایجاد مرکز نیکوکاری با عنوان نیروی انتظامی را مطرح ساخت و گفت: با این کار می توان به سربازان و نیروهای مستمند این ارگان کمک نمود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۹۸۲
(چهارشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۹) ۰۸:۴۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید