جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ آذر ۱۳۹۹ / ۰۸:۵۵
سرویس : اجتماعی
کد خبر : ۱۷۸۸۷۱
گزارشگر : ۴۳
سرویس اجتماعی

پیام تبریک رئیس کمیته امداد به مناسبت روز مجلس

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره)، در پیامی 10 آذر، روز مجلس را به ریاست و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تبریک گفت.

(دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹) ۰۸:۵۵
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، متن پیام تبریک سید مرتضی بختیاری، رئیس کمیته امداد به مناسبت روز مجلس به شرح زیر است:
روز 10 آذرماه که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران، به عنوان روز مجلس نامگذاری گردیده، یادآور رشادت‌های تاریخی شهید آیت‌الله سیدحسن مدرس، مدرس آزادگی، نماینده شجاع و جسور زمان خفقان نظام ستم‌شاهی در دفاع از حقوق ملت ایران است.
شعار مهم آیت‌الله مدرس "سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما" بود. ملت ما، مرهون خدمات و فداکاری‌های آن رادمرد بزرگ است. امروز نیز این شعار می‌تواند، کارگشای نمایندگان و مسئولان باشد و باید توجه کرد در سیاست، اخلاق، درستی، صداقت و دین‌مداری مورد توجه باشد، و در تمامی امور ارزش‌های الهی رعایت شود، و مردم‌داری و صداقت مدرس نیز برای تمامی مسئولان الگو باشد.
مجلس نمود عینی تصمیم‌گیری مردم در تعیین سرنوشت خود، مهم‌ترین پل ارتباطی قانونی مردم با حکومت است و به عنوان امید و پناهگاه مردم در ساختار نظام جمهوری اسلامی جایگاه و نقش بسیار با اهمیتی دارد؛ تا جایی که حضرت امام خمینی(ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند: «مجلس در راس همه امور است».
از دیدگاه مقام معظم رهبری(مد ظله‌ العالی) مجلس به عنوان ویترین نظام باید دارای بهترین افراد و مصوبات و نظارت و عملکرد آن هم از بهترین‌ها باشد تا مصداق ویترین نظام بر آن صدق کند.
 هر دوره مجلس برای نمایندگان آن، کارنامه‌ای است که در کنار نظایر خود، تاریخ و سرنوشت ایران و انقلاب را رقم می‌زند و محاسبه الهی و داوری تاریخ را درباره آنان، شکل می‌بخشد. بی‌شک هر اقدام خیرخواهانه و سخن و عملی که برای رضای خدا و مصالح کشور و ملت صادر گشته باشد، گوینده و عمل‌کننده آن را مشمول رحمت الهی و قضاوت نیک آیندگان قرار خواهد داد.
بر این اساس دغدغه و اولویت کاری مجلس باید رسیدگی به اقتصاد و معیشت طبقات ضعیف و ارتقای شاخص‌های عدالت یا پیروی از رهنمودهای گهربار رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی امام خامنه‌ای (مد ظله العالی) باشد.
کمیته امداد امام خمینی(ره) و مجلس شورای اسلامی در تمامی ادوار گذشته تعاملات مناسبی داشته و در این روز که به نام مجلس گره خورده است، وظیفه دارد صمیمانه مراتب تشکر و سپاس خود را از ریاست محترم و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی که با رویکرد جهادی، عدالت محور و حمایت از محرومین قدم راه پر فراز و نشیب خدمت‌رسانی گذاشته‌اند تشکر و قدردانی نماید.
امید است در سایه همدلی و همفکری سه قوه محترم خصوصا با تکیه و ظرفیت توانمندی بالای نماینگان محترم این دوره مسیر عزت و اقتدار ملی و تحقق مطالبات به حق مقام معظم رهبری به سهولت برآورده شود.
خداوند تبارک وتعالی توفیق روز افزون همه عزیزان را در خانه ملت مسئلت می‌نمایم.
 
انتهای پیام/
تعداد بازدید : ۱,۴۱۶
(دوشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۹) ۰۸:۵۵
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید