جزییات خبر

دوشنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۹ / ۱۵:۱۶
سرویس : مشارکت های مردمی
کد خبر : ۱۷۹۶۱۹
گزارشگر : ۴۸۷
سرویس مشارکت های مردمی
معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد عنوان کرد:

کمک سه هزار میلیارد تومانی مردم به نیازمندان در ۹ ماهه سال جاری/ جذب ۳۴۱ میلیارد تومان صدقه توسط کمیته امداد

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد با اشاره به کمک سه هزار میلیارد تومانی مردم به کمیته امداد برای خانواده‌های نیازمند، گفت: با اجرای پویش ایران مهربان، تعداد حامیان طرح اکرام ایتام به ۸۲۱ هزار نفر رسیده است.

(دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۱۶
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، علیرضا عسگریان در نشست خبری با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار میلیارد تومان از سوی مردم به نیازمندان و محرومان کمک شده است، افزود: همچنین در سراسر کشور در ۹ ماهه سال جاری ۳۴۱ میلیارد تومان صدقات پرداخت شده که در سرفصل‌های خدمات کمیته امداد به مددجویان هزینه شده است.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر تعداد فرزندان یتیم و محسنین تحت حمایت کمیته امداد ۳۵۷ هزار و ۳۲۷ نفر است که از این تعداد ۱۴۴ هزار و ۸۰۰ نفر فرزند یتیم و ۲۱۲ هزار و ۴۵۰ نفر فرزندان محسنین هستند.
 
عسگریان تاکید کرد: تعداد حامیان طرح اکرام ایتام از ۷۲۰ هزار نفر به ۸۲۱ هزار و ۶۱۱ نفر در سال جاری رسیده است و انتظار می‌رود این رقم تا پایان سال به حدود یک میلیون نفر افزایش یابد.
وی افزود: سرانه پرداختی به ایتام تحت حمایت در حال حاضر ۴۵۹ هزار تومان در ماه و سرانه فرزندان محسنین ۲۳۱ هزار تومان است.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد به میزان زکات پرداختی توسط مردم اشاره کرد و گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۰۵۰ میلیارد تومان زکات توسط مردم پرداخت شده است.
 
وی با اشاره به فعالیت مراکز نیکوکاری در کشور خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از پنج هزار مرکز نیکوکاری در حوزه‌های مختلف صنف‌محور، محله‌محور، تخصصی و ملی در سراسر کشور فعالیت می‌کنند که سال آینده تعداد این مراکز به هشت هزار مرکز خواهد رسید.
 
عسگریان اظهار کرد: در ۹ ماهه سال جاری ۲۱۲۳ میلیارد تومان کمک مردمی توسط مراکز نیکوکاری جمع‌آوری شده است که این رقم در سال گذشته ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.
 
وی تاکید کرد: کمک‌های دریافتی توسط مراکز نیکوکاری در حوزه‌هایی مانند تهیه جهیزیه، تامین مسکن و تجهیزات پزشکی و اشتغال هزینه می‌شود.
 
وی در ادامه به اجرای پویش ایران مهربان اشاره کرد و گفت: با راه‌اندازی این پویش، تا سال آینده هیچ یتیم بدون حامی در کشور نخواهیم داشت.
 
معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: با راه‌اندازی پویش ایران مهربان تاکنون ۸۰ هزار حامی جدید به طرح اکرام ایتام پیوسته‌اند.
 
عسگریان گفت: پیش‌بینی می‌شود در قالب اجرای پویش ایران مهربان، سرانه پرداختی به هر یتیم به ۷۰۰ هزار تومان برسد و سرانه فرزندان محسنین نیز به ۴۰۰ هزار تومان افزایش یابد.
 
وی در پایان تاکید کرد: پایگاه اینترنتی طرح اکرام و ایتام به آدرس ekram.emdad.ir آماده ثبت نام حامیان طرح اکرام است.
انتهای پیام
تعداد بازدید : ۱,۰۰۹
(دوشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۹) ۱۵:۱۶
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید